İZMİR 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Bayraklı Alurca Mahallesi'nde tarım arazisi mahkemeden satılıktır

İZMİR 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01047727
Şehir : İzmir
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 07.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1 Talimat
Muhammen Bedeli
:
1,250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.11.2019 09:30
İkinci Satış Günü
:
11.12.2019 09:30
Satış Yeri
:
İZMİR BÖLGE ADLİYE MAHKEMESİ D BLOK 3.KAT MÜZAYEDE SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR
1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/1 Talimat

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
İzmir 1.Sulh Hukuk Mahkemesince satış sureti ile satılarak ortaklığın giderilmesine karar verilen ve satışı İcra İflas Kanun Hükümlerine göre yapılacak olan gayrimenkul tapunun İzmir İli Bayraklı İlçesi Alurca Mahallesi ,Cilt:2,Sayfa No.101,Parsel 102 de kayıtlı,53.620,00 m2 yüzölçümlü,Ana Taşınmaz Nitelik Taşlı Tarla yazılı taşınmaz Doğançay Mahallesi 7190/4 kuzeyinde yer alan yer olup,

Bilirkişi Raporunda;Dava konusu taşınmaz taşlı tarla nitelikli olup,parselde eğimli bir topoğrafya içerisinde yaklaşık %5-6 eğimde,küçük-orta büyüklükte taşlı,killi-tınlı bünyeye sahip,orta profilli toprak yapısında olup tuzluluk,alkalilik ve drenaj sorunları bulunmamaktadır. üzerinde badem,erik,çam,zeytin gibi çeşitli ağaçları yer almakta olup ayrıca 2 katlı betonarme tarzda inşa edilmiş toplam kullanım alanı yaklaşık 260 m2 olan bina bulunmaktadır.satışa konu parsele ulaşım 7190/4 sokaktan sağlanmakta olup Karşıyaka ilçe sınırında yer alan taşınmaz Sancaklı köy merkezine 1500 mt.Doğançay Mahallesine 2600 mt.Doğançay mezarlığına 3500 mt.Dünya Barış Anıtına 4000 mt.mesafede bulunmaktadır.Çevresinde tarla bağ evleri bulunmak- tadır,taşınmazın konumu,imar durumu,yüzölçümü,civarındaki yapılaşma koşulları, belediye hizmetlerinden yararlanma durumu,şehrin önemli merkezlerine olan mesafesi, üzerindeki yapı tarzı,alanı,yapım yılı,kullanılan malzeme cinsi ve sair özellikler, yapı maliyeti ve parsel üzerindeki zirai muhdesat ile birlikte taşınmaz çevresinde yapılan emsal araştırması.serbest piyasa rayiçleri, günün ekonomik şartları da gözönünde bulundurularak değerlendirildiği belirtilmiştir.
İmar Durumu : İzmir İli Bayraklı İlçesi,Alurca Mahallesi, 102 Parselde kayıtlı taşınmaz 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı sınırı dışında kalmaktadır şeklinde bildirilmiştir.
Kıymeti : 1.250.000,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 06/11/2019 günü 09:30 - 09:40 arası
2. Satış Günü : 11/12/2019 günü 09:30 - 09:40 arası
Satış Yeri : İZMİR BÖLGE ADLİYE MAHKEMESİ D BLOK 3.KAT MÜZAYEDE SALONU -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1 Talimat sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR