İSCEHİSAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bayat Mahallesinde tarla icradan satılıktır

İSCEHİSAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00888741
Şehir : Afyonkarahisar / Bayat
: 4924
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 05.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/78 Talimat
Muhammen Bedeli
:
49,240 TL
Birinci Satış Günü
:
10.12.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
10.01.2019 10:00
Satış Yeri
:
ADLİYE POLİS NOKTASI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İSCEHİSAR
İCRA DAİRESİ
2018/78 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZINÖzellikleri : Afyonkarahisar İl, Bayat İlçe, 0 Ada, 7124 Parsel, BAYAT (MERKEZ) Mahalle/Köy, AKÇATEPE Mevkii, Afyonkarahisar İli Bayat İlçesi Bayat Merkez Mah. Akçatepe Mevkii 7124 Parsel 4924,00 m2 Tarla niteli satışa konu taşınmaz borçlu adına tam hisse kayıtlıdır.Belediye imar planı dışında kalmaktadır. Yerleşim yerine 1,5 km uzaklıkta olup Afyon-Ankara Karayoluna yaklaşık 76m uzaklıktadır. ulaşım kolaylığı bulunan taşınmazın etrafında bulunan hububat bitkisi ekili tarlalarda da tarım yapılabilir olması satışa konu tarlanın uzun süredir kullanıldığı anlaşılmatadır. kuzey sınırında Memrmer Fabrikası bulunmaktadır. Çevresinde devletin tasarrufunda olan Devlet tarafından kurulmuş herhangi bir sulama sistemi bulunmamaktadır. Tarla keşif günü itibariyle fiğ bitkisi ekili durumdadır. Eğini, Güney Kuzey Yönlü %2-4eğimlidir. taprak yapısı bakımından killi tınlı, organik maddece fakir bir yapıdadır. 4924,00M2*100TL=49240TLdir.
Yüzölçümü : 4.924 m2
İmar Durumu : İnşaat tarzı Bayat belediye başkanlığının 1/1000 uygulamalı imar planı dışındadır
Kıymeti : 49.240,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 10/12/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 10/01/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : ADLİYE POLİS NOKTASI

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6-İİK. 127. md. göre tapu son durum yazısında varsa bildirilen engel (haciz-ipotek vs.) dosyalarında eksik olan l00. md. bilgilerinin temini suretiyle, bütün ilgililer ve hissedarlar ile borçlu ve rehin verene, mezat müdürlüğüne ilanın tebliği, adli divanhaneye tutanak tanzimi suretiyle satıştan l ay önce taliki ve satış günü indirilmesi, gazeteyle 1 ay önce ilanı,
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/78 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR