BANDIRMA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bandırma/Kayacık'ta 126 m² tarla icradan satılıktır

BANDIRMA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01082424
Şehir : Balıkesir / Bandırma
Semt-Mahalle : KAYACIK MAH. / BANDIRMA
: 126
Yayınlandığı Gazeteler

GENÇ BAYRAK 13.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/123 talimat
Muhammen Bedeli
:
12,688 TL
Birinci Satış Günü
:
09.01.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
04.02.2020 11:00
Satış Yeri
:
Orman İşletme Müdürlüğü İhale Salonu 600 Evler Mah. Sakarya Cad. No:2 Bandırma/BALIKESİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. BANDIRMA 3. İCRA DAİRESİ
2019/123 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Balıkesir İl, Bandırma İlçe, 2534 Ada, 52 Parsel, KAYACIK Mahalle/Köy,Taşınmaz tapu Kaydında tarla vasfındadır. Uzun zamandan beri tarımsal faaliyette bulunulmadığı anlaşılmıştır. Keşif tarihinde zeminde hayvansal gübre yığını bulunduğu gözlenmiştir.Eğimi %2-3 civarında olup, orta derin, kumlu-tınlı toprak yapısındadır.Kuru tarım arazisi niteliğindedir. Mevcut durumda sulama imkanı yoktur.Taşınmazın üzerinde değer artırıcı herhangi bir ağaç ve yapı mevcut değildir.Taşınmazın bulunduğu bölgede imar planı her ne kadar kesinleşmemiş olsa dahi Bandırma İlçe yerleşim yerine yakınlığı ve imar düzenlemesinde bulunması sebepleri taşınmazın değerini arttıran faktörler arasındadır.
Adresi: Bandırma Kayacık Mah. 2534 Ada 52 Parselde Kayıtlı Tarla Bandırma / BALIKESİR
Yüzölçümü : 126,68 m2
Arsa Payı: 1/1
İmar Durumu: İnşaat tarzı imar düzenlenmesine alınmış olup henüz kesinleşmemiştir.
Kıymeti : 12.668,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 09/01/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 04/02/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ İHALE SALONU 600 Evler Mah. Sakarya Cad. No:2 Bandırma/Balıkesir
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/123 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR