BANDIRMA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bandırma Hıdır mahallesinde 26000 m2 tarla icradan satılıktır

BANDIRMA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00890159
Şehir : Balıkesir / Bandırma
Semt-Mahalle : HIDIRKÖY MAH. / AYDINCIK(EDİNCİK)
: 26000
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 07.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2014/213 talimat
Muhammen Bedeli
:
780,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.12.2018 14:30
İkinci Satış Günü
:
15.01.2019 14:30
Satış Yeri
:
600 evler mh. adliye sarayı yanı avukatlar iş merkezi zemin kat icra daireleri mezat salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BANDIRMA
2. İCRA DAİRESİ
2014/213 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Balıkesir İl, Bandırma İlçe, 37 Parsel, HIDIR Mahalle, SARIKÖY YOLU Mevkii, Taşınmaz tapu kaydında tarla vasfında, kıraç, sırt arazi niteliğinde olduğu eğiminin yaklaşık %3-5 karışık eğimli olduğu, taşınmazın batısında arazi yolu diğer yönlerinin şahıs parselleri ile çevrili olduğu mahalle merkezine yaklaşık kuş uçuşu 1800 m denize uzaklığının da 1500 m mesafede bulunduğu üzerinde değer artırıcı herhangi bir yapının bulunmamakta.Taşınmaz bulunduğu mevkii son yıllarda oluştuulan 1/100.000 ölçekli Tarımsal Sanayi bölgesi alanına yakındır.
Adresi : Hıdır Mh. Sarıköy Yolu Mevkiinde Bulunan 37 Nolu ParselBandırma / BALIKESİR Yüzölçümü : 26.000,00 m2

Arsa Payı : TAM

İmar Durumu : Yok , İnşaat tarzı imar planında bulunmamaktadır

Kıymeti : 780.000,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibi dosyada mevcut.

1. Satış Günü : 12/12/2018 günü 14:30 - 14:35 arası

2. Satış Günü : 15/01/2019 günü 14:30 - 14:35 arası

Satış Yeri : 600 evler mh. adliye sarayı yanı avukatlar iş merkezi zemin kat icra daireleri mezat salonu -

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/213 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR