SINDIRGI SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Balıkesir/Sındırgı'da tarla mahkemeden satılıktır

SINDIRGI SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00962026
Şehir : Balıkesir / Sındırgı
Semt-Mahalle : EMENDERE MAH. / MANDIRA
: 5637
Yayınlandığı Gazeteler

SINDIRGI GÜNDEM 12.03.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3 Satış
Muhammen Bedeli
:
22,548 TL
Birinci Satış Günü
:
24.04.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
22.05.2019 10:00
Satış Yeri
:
SINDIRGI ADLİYESİ YAZI İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ ODASI -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SINDIRGI
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/3 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN
Özellikleri : Balıkesir İli, Sındırgı İlçesi, EMENDERE Mahallesi, Düz Tarla Mevkii, 203 Ada, 33 Parsel sayılı, Ana Taş.Nitelik Tarla vasıflı taşınmaz. Taşınmaz topoğrafik olarak, dalgalı profile sahip, ortalama %20 civarında eğimli, toprak bünyesi olarak, killi-tınlı yapıda, toprak derinliği olarak, fazla derin olmayan sığ topraklı, şekil olarak düzgün olmayan, kıraç tarım arazisidir. Parsel güney-batıda Sındırgı-Emendere yoluna cephelidir. Keşif tarihi itibariyle üzerinde zirai öneme sahip ekili-dikili ürün bulunmayıp, yabani otlar ve yer yer çalımsı bitkilerle kaplı boş tarla durumundadır. Dosya içerisinde yer alan Sındırgı Belediye ait yazıda, taşınmazın Tarım Alanı ve Turizm Merkezi/Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesinde yer aldığı bildirilmiştir. Taşınmaz kuş uçuşu olarak, Emendere Mahallesi yerleşim merkezine yaklaşık 1,5 km mesafede, Sındırgı İlçe Merkezine ise yaklaşık 4,5 km mesafede olup, ulaşımı kolaydır,
Yüzölçümü : 5.637,10 m2
İmar Durumu : Tarım Alanı ve Turizm merkezi, (Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi )
Kıymeti : 22.548,40 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 24/04/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 22/05/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : SINDIRGI ADLİYESİ YAZI İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ ODASI -
İ.İ.K. 127. Mad. Göre Satış İlanının Tebliği: Adresleri tapu kaydında mevcut olmayan ve tebliğ imkânsızlığı nedeniyle tebligat yapılamayan alakadarlara işbu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.
SATIŞ ŞARTLARI:
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50' sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50' sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar Milli bir bankanın kesin ve süresiz teminat mektubunu vermeleri lazımdır.
Satışa Elektronik ortamda teklif vererek artırmaya katılacakların muhammen bedelin % 20'si oranında nakit teminat göstermeleri lazımdır. Bu taşınmaz üzerinde hakkı olan alacaklının alacağı yukarıda yazılı teminat tutarında ise artırmaya iştiraki halinde ayrıca pey akçesi ve teminat aranmaz.
3-Satış peşin para iledir, alıcı istediğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, tapu alım ve satım harcının yarısı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
4-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
5-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanunu'nun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
6- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR