SINDIRGI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Balıkesir Sındırgı'da 4.701 m² tarla icradan satılıktır (çoklu satış)

SINDIRGI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01111761
Şehir : Balıkesir / Sındırgı
Semt-Mahalle : YAYLABAYIR MAH. / MANDIRA
: 4701
Yayınlandığı Gazeteler

SINDIRGI HABER 10.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2012/161 talimat
Muhammen Bedeli
:
14,104 TL
Birinci Satış Günü
:
04.03.2020 14:30
İkinci Satış Günü
:
31.03.2020 14:30
Satış Yeri
:
SINDIRGI BELEDİYESİ MEZAT SALONU ( CAMİCEDİT MAH.ATATÜRK CADDESİ NO: 5 SINDIRGI NOTERLİĞİ KATI )

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SINDIRGI
İCRA DAİRESİ


2012/161 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Balıkesir İl, Sındırgı İlçe, 282 Ada, 84 Parsel, YAYLABAYIR Mahalle/Köy, Elmalı Mevkii Mevkii, taşınmaz tapuda kirazlık olan tarla niteliğinde kayıtlı olup tam hisselidir. taşınmazın eğimi yaklaşık %10 - 12 civarındadır. taşınmazın yola sınırı bulunmamaktadır. sınırları tel örgü çit duvar vb yapı çevrili değildir. yaklaşık olarak %2 taşlılık vardır.taşınmaz makineli tarım uygulamalarına uygundur. toprak derinliği yaklaşık 30-40 cm olup kumlu tınlı bir yapıya sahiptir. devlet eli ile yapılmış sulama olmamasına rağmen dereye yakın bir konumda olması sayesinde sulama ihtiyacı karşılanabilmektedir.
Yüzölçümü : 4.701,39 m2
İmar Durumu : 1/100000 Ölçekli Çevre Düezeni planında ise tarım alanında yer almaktadır.
Kıymeti : 14.104,17 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir. Dosya arasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 04/03/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 31/03/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : SINDIRGI BELEDİYESİ MEZAT SALONU ( CAMİCEDİT MAH.ATATÜRK CADDESİ NO: 5 SINDIRGI NOTERLİĞİ KATI )

2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Balıkesir İl, Sındırgı İlçe, 174 Ada, 2 Parsel, YAYLABAYIR Mahalle/Köy, Köy İçi Mevkii Mevkii, taşınmaz 1/2 hisseli olup 1/2 hisse ihale edilecektir. tapuda avlulu iki adet iki katlı kargir ev şeklinde kayıtlıdır.taşınmaz içinde 2 bloklu bitişik nizamda avlulu kargir ev olduğu, betonarme yapılı olduğu tespit edilmiştir. yol cephesindeki A bölüm iki katlı yapının incelenmesi :Yapı iki katlı olup; Zemin ve 1. Katlı ; Betonarme tarzdan yapıldığı tespit edilmiş. zemin ve 1. Katında oturulduğu; zemin kat; iki odalı, antre girişi, mutfak ve banyo wcsi mevcuttur. 1. katında;salon 2 oda mutfak bayon ve wc si olduğu tespit edilmiştir. yol cephesine ilaveli çıkma balkon yapılı olduğu balkonun ön ve yan cephesi p.v.c doğrama camekan yapılmıştır. Zemin katın girişi yan cephede demir kapı girişlidir. 1. Kata ön cepheden betonarme merdiven girişlidir. Arka Cephedeki İki Katlı B Bölümü;diğer yapı ile bitişik nizamda yapılmış olduğu, zemin ve 1. ci katlı olup zemin katlı garaj vedepo olarak kullanılmakta. 1. kata yan cepheden betonarme merdivenle çıkıldığı; üst kısmı teraslı ilaveli balkonlu olup balkon duvarları P.V.C. li camekan tavanı ahşap tavanıdır. 1. katın üç odalı mutfak ve banyosu olup wclidir. oda döşemeleri ahşap parke salon kısmı döşemesi seramiktir. detaylı bilgi dosya arasında mevcuttur.
Yüzölçümü : 447,77 m2
İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli uygulama imar palnında Ayrık nizam 2 katlı konut yapı adasında yer almaktadır. Kısmen yola terki ve kısmen yoldan ihdası bulunmaktadır.
Kıymeti : 56.683,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir. Dosya arasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 04/03/2020 günü 14:40 - 14:45 arası
2. Satış Günü : 31/03/2020 günü 14:40 - 14:45 arası
Satış Yeri : SINDIRGI BELEDİYESİ MEZAT SALONU ( CAMİCEDİT MAH. ATATÜRK CADDESİ NO: 5 SINDIRGI NOTERLİĞİ KATI )

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2012/161 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR