GÖNEN SULH HUKUK MAHKEMESİ

Balıkesir Gönen'de 41.880 m2 tarla mahkemeden satılıktır

GÖNEN SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01036713
Şehir : Balıkesir / Gönen
Semt-Mahalle : MURATLAR MAH. / HASANBEY
: 41880
Yayınlandığı Gazeteler

GÖNEN POSTASI 08.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/24 satış
Muhammen Bedeli
:
41,880 TL
Birinci Satış Günü
:
09.09.2019 11:30
İkinci Satış Günü
:
07.10.2019 11:30
Satış Yeri
:
Gönen Adliyesi Mahkemeler Yazı İşleri Müdürlüğü Önü - Gönen/BALIKESİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GÖNEN(BALIKESİR)
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/24 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Balıkesir ili, Gönen ilçesi, Muratlar mahallesi, 494 parsel sayılı taşınmaz 41.880,00 m² yüzölçümünde olup, tapuda tarla vasfı ile kayıtlıdır. Taşınmaz tapu kayıtlarında yerleşim alanı dışında tarım arazisidir. Ancak halen tarla arazisi olarak kullanılmamaktadır. Parsel üzerinde dağınık olarak kök kütük sürgünlerinden sürmüş baltalık meşe ağaçları vardır. Dava konusu parsel değişiklik gösteren eğimlere sahiptir. Güney sınırından kuzey sınır istikametine doğru ortalama % 14-15 oranında eğime sahiptir. Parselin toprak işleme ( sürülmesi vb ) yapılmasını engelleyecek şekilde eğim, parselin yüzeyinde yine sürümü engelleyecek ebatlarda taş ve kaya parçalarının da mevcut olduğu görülmüştür. Parsel üzerindeki meşe ağaçları bozuk baltalık olup kök kütük sürgününden gelmektedir. Parsel üzerinde yaklaşık 33 ster odun çıkacak meşe ağaçları vardır. Taşınmaz Muratlar mahallesinin kuzey batısında olup, muratlar mahallesine 1200 metre mesafededir. Killi tınlı taşlı toprak yapısındadır. Taşınmazın eğimi % 14-15 civarındadır. Taşınmazın kadastro yolu vardır.
Kıymeti : 41.880,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 09/09/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 07/10/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : GÖNEN ADLİYESİ MAHKEMELER YAZI İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ ÖNÜ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/24 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR