BURHANİYE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Balıkesir/Burhaniye'de üzerinde tek katlı kargir ev bulunan tarım arazisi icradan satılıktır

BURHANİYE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01075647
Şehir : Balıkesir / Burhaniye
Semt-Mahalle : TAYLIELİ MAH. / ÇORUK
: 6380
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 02.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/72 talimat
Muhammen Bedeli
:
830,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.12.2019 11:15
İkinci Satış Günü
:
13.01.2020 11:15
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Belediye) Belediye Başkanlığı Burhaniye/BALIKESİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURHANİYE
İCRA DAİRESİ
2018/72 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Taşınmaz Tapuda :Balıkesir İli, Burhaniye İlçesi, Taylıeli Mah., Beykuyusu Mevkii, yeni 395 ada 6 parsel (eski 2013 parsel), 6.380,31 m2 yüzölçümlü tarla niteliğinde taşınmaz olarak kayıtlıdır. Kıymet taktiri raporuna göre :Killi-tınlı toprak yapısında tarım arazisi, içerisinde tek katlı bağ evi-kargir bina/yaklaşık 75 m2 alanlı tek katlı çatısız-teras çatılı 2 oda ,sofa,banyo ve ön terası pvc doğrama ile kapatılmış, zemini seramik-karo mozaik ve dışında müştemilatı olan yapı ile tarım arazisi olarak kullanılmakta, içerisinde münferit meyve ve zeytin ağaçlarının olduğu E87 otoyola cepheli olduğu, yol cephesinde 1.658,19 m2'lik bir alanda 1.00-1.50 m. yükseklikte dolgu yapılmış olduğu,taşınmazın ana yola cephe olması,yapılaşma alanı yanında olması, denize yakınlığı değerini etkilemektedir.Taşınmaz içerisinde :6 adet armut,3 adet ayva, 2 adet cennet hurması, 9 adet elma, 6 adet zeytin, 1 adet dut, 1 adet iğde, 1 adet badem, 6 adet kayısı, 1 adet erik, 2 adet incir, 1 adet ıhlamur, 1 adet asma ve 1 adet kavak ağacı olduğu görülmüştür. Hafif meyilli, orta verimli toprak yapısına sahiptir.
İmar Durumu : Tarım alanı lejantında kalmakta olup ;parselin cephe aldığı yol güzergahından raylı taşıma sistemi geçmesi planlanmaktadır
Kıymeti : 830.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : TAPU KAYDINDAKİ GİBİDİR
1. Satış Günü : 17/12/2019 günü 11:15 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 13/01/2020 günü 11:15 - 11:20 arası
Satış Yeri :Mezat Salonu (Belediye)Belediye Başkanlığı BURHANİYE / BALIKESİR
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-İhale alıcısının taşınmazın şerh-beyan-irtifak hanesinde belirtilen hususları ve bunlara ilişkin neticeleri peşinen kabul etmiş sayılacağı,
7-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, tapuda adresi bulunmayan ve/veya tapuda kayıtlı adreslerinde bulunamayan ve adli tebligatı iade edilen ilgililer hakkında İİK.'nun 127.maddesi uyarınca e-ilanın ve gazete ilanının tebligat yerine geçeceği, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/72 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.23/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR