BANDIRMA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Balıkesir Bandırma'da 2.814 m² tarla icradan satılıktır

BANDIRMA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01117076
Şehir : Balıkesir / Bandırma
Semt-Mahalle : DUTLİMAN MAH. / DOĞRUCA
: 2814
Yayınlandığı Gazeteler

YAŞAM 17.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/243 talimat
Muhammen Bedeli
:
19,703 TL
Birinci Satış Günü
:
25.02.2020 14:30
İkinci Satış Günü
:
23.03.2020 14:30
Satış Yeri
:
600 evler mah. adliye sarayı yanı avukatlar iş merzeki baro lokali Bandırma

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BANDIRMA
2. İCRA DAİRESİ
2019/243 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Balıkesir İl, Bandırma İlçe, 144 Ada, 174 Parsel, DUTLİMAN Mahalle/Köy, Taşınmaz kıraç arazi olup sulama imkanı yoktur çok sığ toprak derinliğinde kumlu tınlı toprak yapısındadır taşınmaz yamaç arazi niteliğinde olup yaklaşık %20-25 eğime sahiptir çok uzun zamandan beri tarımsal faaliyette bulunulmadığı değerlendirilmiştir. taşınmaz üzerinde yöreye adapte olmuş yabancı ot ve çalılar mevcuttur. taşınmazın sınırlarında yolu yoktur tarla yoluna 60 metre mesafededir taşınmazın bütün yönleri şahıs arazileri ile çevrelidir mahalle merkezine yaklaşık 1500 metre mesafededir. taşınmazın üzerinde değer artırıcı herhangi bir ağaç ve yapı mevcut değildir. taşınmazın eğiminin yüksekliği nedeniyle ekili tarıma uygun olmadığı değerlendirilmektedir
Adresi : Bandırma İlçesi Dutliman Mah. 144 Ada 174 Parsel Bandırma / BALIKESİR
Yüzölçümü : 2.814,84 m2
Arsa Payı : tam
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 19.703,88 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 25/02/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 23/03/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : 600 evler mah. adliye sarayı yanı avukatlar iş merzeki baro lokali Bandırma

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/243 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR