BALIKESİR 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Balıkesir/Altıeylül'de tarla vasfındaki taşınmaz mahkemeden satılıktır

BALIKESİR 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00961476
Şehir : Balıkesir / Altıeylül
Semt-Mahalle : YILDIZ MAH. / ALTIEYLÜL
: 828
Yayınlandığı Gazeteler

BALIKESİR POLİTİKA 11.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/12 Satış
Muhammen Bedeli
:
110,000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.05.2019 11:15
İkinci Satış Günü
:
03.06.2019 11:15
Satış Yeri
:
Balıkesir 2. Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BALIKESİR
2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/12 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Balıkesir İli, Altıeylül İlçesi, Yıldız mahallesi, 7949 Ada, 4 Parsel,Köselerbağları Mevkiindeki, Tapuda "Tarla" vasfındaki taşınmaz 22/08/2017 onay tarihli 1/1000 Ölçekli Revizyon ve Uygulama İmar Planına göre Okul alanında kalmakta olup, Emsal=1,20 ve bina yüksekliği (ençok) Y=12,50 m, yapı yaklaşma mesafeleri minimum ön bahçe K=5,00 m, minimum yan bahçe 5,00 m olmak üzere imarlıdır. Ara konumda olan parsel güney tarafından geçen Aksoy Caddesine cephelidir. Dörtgen şeklindeki parselin yüzeyi doğu yönünde hafif eğimlidir. Mevkii itibariyle iyidir ve şehir merkezine yaklaşık 2400 metre mesafededir. Bölgede her türlü altyapı altyapı hizmetleri mevcuttur. Yakın çevresinde genellilke 2-3 katlı konut binaları ve boş arsalar vardır. Yıldız 75.Yıl ortaokulu bitişiğine olup J.K.lığı ve Gaziosmanpaşa Karakolu yakınlarındadır. Yaklaşık 2/3 oranında bir bölümü bitişikteki Yıldız 75.Yıl ortaokulu bahçesi içerisinde olup, parsel üzerine okulun bahçe duvarları ve bahçe düzenlemesi yapılmıştır ve ayrıca bir kantin binası ile bir de araç parkı için sundurma yapılmış vaziyettedir. Yaklaşık 1/3 oranında bir bölümü ise park ve yeşil alan olarak düzenlenmiş durumda olup, çam ağaçları ve oturma bankları bulunur.
Yüzölçümü : 828,26 m2
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 110.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kalıcı bir şerhi yoktur.
1. Satış Günü : 06/05/2019 günü 11:15 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 03/06/2019 günü 11:15 - 11:20 arası
Satış Yeri : Balıkesir 2. Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/12 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR