BALIKESİR 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Balıkesir Altıeylül'de 6.999 m² tarla icradan satılıktır

BALIKESİR 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01121051
Şehir : Balıkesir / Altıeylül
Semt-Mahalle : GÖKKÖY MAH. / ALTIEYLÜL
: 6999
Yayınlandığı Gazeteler

DEMOKRAT 27.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/5022 ESAS
Muhammen Bedeli
:
125,990 TL
Birinci Satış Günü
:
19.03.2020 11:30
İkinci Satış Günü
:
14.04.2020 11:30
Satış Yeri
:
Balıkesir Adalet Sarayı 3. İcra Müdürlüğü Kalemi - Merkez/BALIKESİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BALIKESİR
3. İCRA DAİRESİ
2018/5022 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Balıkesir İl, Altıeylül İlçe, Gökköy mahallesi, 3826 Parselde bulunan tarla vasıflı Taşınmazın; Kuru(sulanamayan), eğimleri değişebilen bir alanda, yaklaşık %3-8 eğimli, kili-tınlı toprak yapısında, tarla vasıflı tarım arazisi olduğu kanaatine varılmıştır. Ekili durumda olmayıp, bir kısmı sürülmüş tarım arazisidir. Kuzey kısmında tren yolu mevcut olup, güney bölgesinde Savaştepe yolu bulunmaktadır. Buğday, arpa v.b tarım ürünlerinin yetiştirilmesi için uygundur. Taşınmaz Gökköy Mahallesi yerleşim alanına uzaktır. Gökköy mahallesi yerleşim alanına yaklaşık 1540 m. mesafede bulunmaktadır.
Adresi : Gökköy mahallesi,Savaştepe yolu üzeri3826 parsel-Altıeylül/BALIKESİR
Yüzölçümü : 6.999,42 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : İmar sahası dışında bulunmaktadır.
Kıymeti : 125.990,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında
1. Satış Günü : 19/03/2020 günü 11:30 - 11:40 arası
2. Satış Günü : 14/04/2020 günü 11:30 - 11:40 arası
Satış Yeri : BALIKESİR ADALET SARAYI 3.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ-MERKEZ/BALIKESİR

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/5022 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR