BALIKESİR 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Balıkesir Altıeylül'de 681 m2 tarla icradan satılıktır (çoklu satış)

BALIKESİR 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01111767
Şehir : Balıkesir / Altıeylül
Semt-Mahalle : KÜÇÜKBOSTANCI MAH. / ALTIEYLÜL
Yayınlandığı Gazeteler

YENİSÖZ 08.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/5993 Esas
Muhammen Bedeli
:
68,198 TL
Birinci Satış Günü
:
28.02.2020 10:50
İkinci Satış Günü
:
25.03.2020 10:50
Satış Yeri
:
BALIKESİR ADALET SARAYI 3.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ-BALIKESİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BALIKESİR
3. İCRA DAİRESİ
2018/5993 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Balıkesir İli, Altıeylül İlçesi, 115 ada, 44 parsel, Küçük Bostancı Mahallesinde bulunan bağ vasıflı 681,98 m2 yüzölçümüne sahip, Tam pay ile borçlu adına kayıtlı taşınmaz; Taşınmaz tapu kaydında her ne kadar Bağ vasfında ise de, zemin durumu itibariyle bağ bulunmayıp tarla olarak kullanıldığı ve keşif tarihi itibariyle biber ekili olduğu görülmüştür. Taşınmaz Küçük Bostancı yerleşik alanı içinde kaldığı için Arsa sayılacak parsellenmemiş arazi olarak değerlemesi yapılacaktır. Taşınmazın; Sulu(sulanabilen), yaklaşık % 1-2 eğimli, killi-tınlı toprak yapısında, tarla vasıflı tarım arazisi olduğu kanaatine varılmıştır.Biber ekili durumdadır. İkamet edilebilen yapının arkasında yer almaktadır. Taşınmaz sürülü durumda olup, sulama sistemi yerleştirilmiştir. Taşınmaz domates, biber, salatalık v.b tarım ürünlerini yetiştirmeye müsaittir. Taşınmaz Küçük Bostancı Mahallesi yerleşim alanı içinde bulunmaktadır.
Adresi : K. Bostancı Mahallesi-Altıeylül/BALIKESİR
Yüzölçümü : 681,98 m2
Arsa Payı : Tam.
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 68.198,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 28/02/2020 günü 10:50 - 11:00 arası
2. Satış Günü : 25/03/2020 günü 10:50 - 11:00 arası
Satış Yeri : BALIKESİR ADALET SARAYI 3.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ-BALIKESİR

2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Balıkesir İl, Altıeylül İlçe, 132 Ada, 13 Parsel, K.BOSTANCI Mahallesi, Köy İçi Mevkiinde bulunan arsa vasıflı taşınmaz, Tam pay ile borçlu adına kayıtlı olup,
Taşınmazın; Sulu (sulanabilen), yaklaşık %3-4 eğimli, killi-tınlı toprak yapısında, tarla vasıflı tarım arazisi olduğu kanaatine varılmıştır. Mahalle yolu üzerinde bulunmaktadır. Etrafında evler yer almaktadır. Şu an çalılık formundadır.Taşınmaz yerleşim alanı içinde yer almaktadır. Taşınmaz domates, biber vb. tarım ürünlerini yetiştirmeye müsaittir.
Adresi :K.Bostancı mahallesi Köyiçi mevki- Altıeylül/BALIKESİR
Yüzölçümü : 310,53 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 31.053,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 28/02/2020 günü 11:10 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 25/03/2020 günü 11:10 - 11:20 arası
Satış Yeri : BALIKESİR ADALET SARAYI 3.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ-BALIKESİR
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/5993 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR