BALIKESİR 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Balıkesir Altıeylül, Dallımandıra'da 7.723,14 m² tarla icradan satılıktır

BALIKESİR 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00960199
Şehir : Balıkesir / Altıeylül
Semt-Mahalle : DALLIMANDIRA MAH. / ERTUĞRUL
: 7723
Yayınlandığı Gazeteler

BALIKESİR POLİTİKA 11.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/78 talimat
Muhammen Bedeli
:
38,616 TL
Birinci Satış Günü
:
30.04.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
27.05.2019 14:00
Satış Yeri
:
Balıkesir Adalet Sarayı - 3. İcra Dairesi Kalemi Bodrum Kat Merkez/BALIKESİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BALIKESİR
3. İCRA DAİRESİ
2017/78 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Balıkesir İli, Altıeylül İlçesi, DALLIMANDIRA Mahallesi, Hacı Ahmet mevkiinde kain 158 ada 16 parselde kayıtlı tarla vasıflı taşınmazın tamamıdır. Taşınmaz Dallımandıra Mahallesine kuş uçuşu 1440 m. Mesafededir. Balıkesir merkeze 16.400 m. mesafede olup, ayrıca yapımı devam eden İstanbul-İzmir otoban yolu Balıkesir giriş-çıkışına kuş uçuşu 3900 m. Mesafededir. Taşınmaz tüm yönleri tarla görünümlü komşu parsellerdir. keşif tarihi itibarı ile mahallinde incelendiğinde parselin tapu kaydında kayıtlı olduğu gibi tarla vasfında olduğu tespit edilmiştir. Taşınmaz kuru(sulanamayan), yaklaşık % 6-12 eğimli, tarla vasıflı Kuru Marjinal Tarım Arazisi olduğu kanaatine varılmıştır. Yörede yetişebilen tarım ürünlerini yetiştirmeye müsaittir. Kadastral yolu yoktur.
İmar Durumu : Taşınmaz Balıkesir-Çanakkale Planlama Bölgesi 1/100.000 Ölçekli Çevre Düzeni Planı Sınırları içinde “Tarım Arazisi” tanımlı alan içinde 1/1000 nazım ölçekli imar planının dışında kalmaktadır.
Yüzölçümü : 7.723,14 m2
Kıymeti : 38.616,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 30/04/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 27/05/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : BALIKESİR ADALET SARAYI - 3.İCRA DAİRESİ KALEMİ, BODRUM KAT, MERKEZ/BALIKESİR
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/78 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR