BAFRA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bafra Sarıçevre Mahallesi'nde 15.352 m² tarla icradan satılıktır

BAFRA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00970345
Şehir : Samsun / Bafra
Semt-Mahalle : SARIÇEVRE MAH. / BAFRA
: 15352
Yayınlandığı Gazeteler

KIZILIRMAK 26.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1346 Talimat
Muhammen Bedeli
:
170,567 TL
Birinci Satış Günü
:
18.04.2019 10:00
Satış Yeri
:
BAFRA ADLİYESİ - İCRA DAİRESİ KALEMİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BAFRA
İCRA DAİRESİ

2017/1346 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Samsun İli Bafra İlçesi 122 Ada 4 Parsel Sarıçevre Mahallesi Bendezoğlu Mevkiinde kain tarla vasıflı taşınmaz, taşınmaz fiili olarak tarım arazisi olarak kullanılmaktadır. Kıymet takdir tarihi itibariyle sürülü halde ve üzerinde ekili-dikili ürün ve yapı-tesis ve meyve yoktur. Çevredeki komşu parsellerde en yaygın ürün çeşidi olarak Buğday, Mısır, Tütün ve Fiğ otu tarımının yapıldığı gözlenmiştir. Taşınmaz Kıraç arazi ve ortalama olarak % 3-5 arası değişen eğimlere sahiptirler. Sulama suyu imkanı yoktur. Bitkisel toprak yapısı Killi-Tınlı ve derinliği de 25-35 cm dir. Taşınmaza ulaşım tarla yolundan yapılmaktadır. Köy içine ait herhangi bir yola cephesi yoktur. Ulaşım yolu kısmen Asfalt kaplama kısmen de stabilize ve toprak yoldur. Bafra İlçesi şehir merkezine 5 Km, Samsun-Sinop asfaltına ise 3 Km mesafededir.
Adresi : -
Yüzölçümü : 15.352,62 m2
Arsa Payı : -
İmar Durumu : -
Kıymeti : 170.567,61 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 18/04/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : BAFRA ADLİYESİ - İCRA DAİRESİ KALEMİ

Satış şartları :

1-İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-Taşınmazın ayrıntılı özellikleri dosyada mevcut bulunan bilirkişi raporundadır.
7-Gazetede yapılacak satış ilanının İİK'nun 127. Md. gereğince adresinde bulunamayan ilgililere tebliğ mahiyetinde olduğunun belirtilmesine,
8-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1346 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR