BAFRA (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Bafra/Bahçeler'de 332 m2 bahçe mahkemeden satılıktır

BAFRA (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00924934
Şehir : Samsun / Bafra
Semt-Mahalle : BAHÇELER MAH. / BAFRA
: 332
Yayınlandığı Gazeteler

ALTINOVA 08.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/14 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
45130 TL
Birinci Satış Günü
:
29.03.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
25.04.2019 15:00
Satış Yeri
:
Bafra Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BAFRA (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/14 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Samsun İli, Bafra İlçesi, Bahçeler mahallesi 1329 Ada, 4 Parsel sayılı arsa vasfındaki taşınmaz boş olup üzerinde yapı bulunmamaktadır. Taşınmazın üzerinde muhtelif tür ve yaşta meyve ağaçları bulunmaktadır.Taşınmaz Bafra şehir imar planı içerisinde yer almakta ve imar parseli durumundadır. Taşınmazın imar yolları henüz açılmamıştır. Mevcut hali ile bahçe tarzında değerlendirilmektedir. Çevresinde kısmen yapılaşma mevcuttur. Taşınmaz Bafra Şehir merkezine 2.225 m. mesafededir.
Adresi : Samsun ili, Bafra ilçesi,Bahçeler mahallesi, 1329 ada , 4 parsel sayılı taşınmaz.
Yüzölçümü : 332,07 m2
Arsa Payı : ..
İmar Durumu : Şehir imar planının E35-C18-C-4-C paftasına isabet eder. Taks:0.40 olup ikiz nizam 5 kat , ön ve yan bahçe mesafesi 3.00 m. Çekmeli konut yapı olarak fonksiyonlandırılmıştır.
Kıymeti : 45.130,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibi
1. Satış Günü : 29/03/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 25/04/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : Bafra Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-Satış ilanının ilgililere tebliğe gönderilmesine, İİKnun 127.maddesi gereğince, gazete veya elektronik ortamda yapılan satış ilanının tebliğ yapılamayan taraflara tebligat yerine geçmesine,
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/14 Satış sayılı dosya numarasıyla memurluğumuza başvurmaları ilan olunur.28/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR