AYVALIK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ayvalık/Bağyüzü'de 6948 m2 tarla icradan satılıktır

AYVALIK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00907696
Şehir : Balıkesir / Ayvalık
Semt-Mahalle : BAĞYÜZÜ MAH. / AYVALIK
: 6948
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 02.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3136 esas
Muhammen Bedeli
:
83,381 TL
Birinci Satış Günü
:
30.01.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
26.02.2019 10:30
Satış Yeri
:
Ayvalık Adliyesi Arkası Ek Bina Ayvalık İcra Müdürlüğü Ayvalık/BALIKESİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AYVALIK
İCRA DAİRESİ
2018/3136 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Balıkesir İli Ayvalık İlçesi Bağyüzü Mahallesi Koşular Mevkii 138 Ada 19 parselde kain taşınmaz tarla vasfında olup; orta eğimli ve organik maddesi yüksek orman toprağına sahiptir. köy yerleşim alanına yaklaşık 600 metre mesafededir. Taşınmazın üzerinde karışık dağınık vaziyette 40-100 yaş aralığında, meyve verir durumda, yaklaşık 25 adet fıstık çamı bulunmaktadır. Taşınmazın arazi büyüklüğü göz önüne alınarak, üzerindeki 25 adet fıstık çamı ağaçları ile birlikte kıymet takdiri yapılması uygun gözükmektedir. Arazinin durumu, konumu, toprak yapısı ve piyasa şartları göz önüne alındığında taşınmazın tam hisse değeri 83.381,52 TL olup, taşınmazın tam hissesi borçlu adına kayıtlıdır.

Adresi : Bağyüzü Mahallesi 138 Ada 19 Parsel Ayvalık/BALIKESİR
Yüzölçümü : 6.948,46 m2
İmar Durumu : İmar planları dışında yer almakta olup, çevre düzeni planı onaylanmış ancak henüz uygulamaya alınmamıştır.

Kıymeti : 83.381,52 TL KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir

1. Satış Günü : 30/01/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 26/02/2019 günü 10:30 - 10:35 arası

Satış Yeri : Ayvalık Adliyesi Arkası Ek Bina Ayvalık İcra Müdürlüğü Ayvalık/BALIKESİR

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3136 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR