AYVACIK SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ  MEMURLUĞU

Ayvacık'ta 889 m2 tarla mahkemeden satılıktır

AYVACIK SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00944656
Şehir : Çanakkale / Ayvacık
Semt-Mahalle : KÜÇÜKÇETMİ KÖYÜ / KÜÇÜKKUYU
: 889
Yayınlandığı Gazeteler

AYVACIK 12.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/10 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
61,175 TL
Birinci Satış Günü
:
02.04.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
07.05.2019 14:00
Satış Yeri
:
AYVACIK BELEDİYESİ NİKAH SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AYVACIK (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/10 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : TAŞINMAZIN Özellikleri: Çanakkale İl, Ayvacık İlçe,Küçükçetmi Köyü Köycivarı mevkii 123 Ada, 1 Parsel, sayılı taşınmaz tapuda 889,43 m² tarla olarak kayıtlıdır. Taşınmaz kuzey cephesinden 14,31 metre kadastro yoluna cephelidir. Ege denizine kuşbakışı 2 km mesafededir. Taşınmaz üzerinde 1 adet zeytin ağacı, 2 adet badem ağacı, 1 adet dut ağacı bulunmaktadır. Taşınmazın güney cephesinde mezarlık bulunmaktadır.Taşınmaz %30-35 eğimlidir.Taşınmazın kuzey sınırında deniz manzarası vardır.Taşınmaz köy meskun sınırına çok yakındır, doğa manzaralıdır.
İmar Durumu : Balıkesir-Çanakkale 1/100.000 Ölçekli Çevre Düzeni Plan notalarınca " Tarım Alanı" lejantında kaldığından yapılacak olan yapılaşma hakkı için İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğündenolumlu karar alınmalıdır.
Kıymeti : 61.175,57 TL
KDV Oranı : % 18 (Satış tarihinde geçerli oranlar uygulanacaktır.)
1. Satış Günü : 02/04/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 07/05/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : AYVACIK BELEDİYESİ NİKAH SALONU
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/10 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR