SÖKE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Aydın/Söke'de 30185 m² tarım arazisi icradan satılıktır

SÖKE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01048507
Şehir : Aydın / Söke
Semt-Mahalle : ÖZBAŞI MAH. / SÖKE
: 30185
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 10.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/12178 ESAS
Muhammen Bedeli
:
905,552 TL
Birinci Satış Günü
:
05.11.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
05.12.2019 10:00
Satış Yeri
:
Söke Adliyesi Satış Odası (Zemin Kat) - Çeltikçi Mahallesi Bayındır Cad. Söke SÖKE / AYDIN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

SÖKE

İCRA DAİRESİ

2015/12178 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Aydın İl, Söke İlçe, 103 Ada, 59 Parsel, ÖZBAŞI Mahalle/Köy, KAMAN Mevkii, Söke ilçesi Özbaşı Mahallesinde bulunan eski 2566 yeni 103 ada 59 numaralı parsele gidildi. Tapu kayıtları araziye uygulanarak, kayıtların dava konusu taşınmaza ait olduğu anlaşıldıktan sonra arazi üzerinde ve çevresinde gerekli incelemeler ve ölçümler yapıldı.Aydın İli, Söke İlçesi, Özbaşı Mahallesi Kaman Mevkiinde bulunan 103 ada 59 parsel 30.185,07 m2yüzölçümünde ki tapu kayıtlarında Tarla ve Zeytinlik olan parselde borçlunun TAM hisseye sahip olduğu belirtilmiştir.Tespite konu olan taşınmazlarda, Söke Belediyesi İmar durumu bilgisinde;Özbaşı Mahallesi 103 ada 59 nolu parsel 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı dışındadır. 1/25000 ölçekli Nazım İmar Planında Tarım Alanında kalmaktadır. denilmektedir.
Tapu kayıtlarında Tarla olarak belirtilen Söke İlçesi Özbaşı Mahallesinde 103 ada 59 nolu 30.185,07 m2 lik parselin keşif anında tapu kayıtlarında belirtildiği gibi TARLA olarak kullanıldığı ve üzerinde Pamuk bitkisinin ekildiği, çimlenip 2 yapraklı halde toprak üstüne çıktığı görülmüştür.
Dava konusu taşınmaz; Söke?Özbaşı (eski) asfalt karayoluna yaklaşık 150m. mesafededir. Taşınmaz DSİ sulama sistemi içerisinde yer aldığından; sulu tarım arazisi niteliğinde olup, münavebeli olarak pamuk, buğday ve mısır tarımını imkân kılabilecek şartları içeren sulu tarım arazisi niteliğindedir.
Taşınmazın bulunduğu bölgedeki yağış miktarı, ekolojik şartlar, su tutma kapasitesi, sulana bilirlik durumu ve tapografik yapısı dikkate alınarak seçilen tarım teknikleri uygulandığında nadasa yer verilmeden taşınmazdan her yıl ürün almanın mümkün olduğu görülmüştür. Taşınmaz üzerinde üretim girdilerinin karşılanmasında ve ürünlerin pazarlanmasında sorun bulunmamaktadır. Söz konusu taşınmaz; alüviyal ana materyalden oluşmuş taban arazi konumunda olup, milli - tınlı, düz ve derin toprak profiline sahiptir. Taşınmazın erozyon,tuzluluk ve alkalik problemleri bulunmamaktadır. Parsel sulu ziraat yapmaya elverişlidir.

Adresi : Aydın İl, Söke İlçe, 103 Ada, 59 Parsel, ÖZBAŞI Mahalle/Köy, KAMAN Mevkii, Söke ilçesi Özbaşı Mahallesinde bulunan eski 2566 yeni 103 ada 59 numaralı parsel

Yüzölçümü : 30.185,07 m2

Arsa Payı : TAM

İmar Durumu : Söke Belediyesi İmar durumu bilgisinde;Özbaşı Mahallesi 103 ada 59 nolu parsel 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı dışındadır. 1/25000 ölçekli Nazım İmar Planında Tarım Alanında kalmaktadır. denilmektedir.

Kıymeti : 905.552,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : TAPU KAYDI GİBİDİR

1. Satış Günü : 05/11/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 05/12/2019 günü 10:00 - 10:05 arası

Satış Yeri : Söke Adliyesi Satış Odası (Zemin Kat) - Çeltikçi Mahallesi Bayındır Cad. Söke SÖKE / AYDIN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-Dosyadaki ilgililere gönderilen tebligatların bila tebliğ dönmesi durumunda İİK mad 127 gereğince gazete ilanı tebliğ yerine geçecektir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/12178 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/09/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR