AYDIN 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Aydın/İncirliova'da tarım arazisi mahkemeden satılıktır

AYDIN 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00941035
Şehir : Aydın / İncirliova
Semt-Mahalle : SINIRTEKE MAH. / İNCİRLİOVA
: 5638
Yayınlandığı Gazeteler

DENGE 06.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
Dosya No
:
2018/30 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
225,550 TL
Birinci Satış Günü
:
18.03.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
16.04.2019 10:00
Satış Yeri
:
Efeler Belediyesi Mezat Salonu - Bedesten İş Merkezi EFELER / AYDIN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

AYDIN

1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2018/30 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Aydın İl, İncirliova İlçe, 246 Ada, 46 Parsel, SINIRTEKE Mahalle/Köy, ÇAYİÇİ Mevkii, Taşınmazın Sınırteke Mahallesi yerleşik alanı bitişiğinde olduğu, tapuda incir bahçesi vasıflı olduğu, taşınmazın yaklaşık 1/3 kısmının bahçe olarak değerlendirildiği, içerisinde 4 adet incir, 13 adet zeytin, 1 adet nar, 1 adet kayısı, 1 adet dut ağacı bulunduğu, geri kalan kısmında tarla ziraatı yapıldığı ve halihazırda pamuk ekili olduğu, taşınmaz düz ova arazisi niteliğinde sulama suyu ve ulaşım imkanının olduğu, Aydın-İzmir asfaltına yaklaşık 1300 metre uzaklıkta, kumlu tınlı toprak yapısında her türlü tarımsal faaliyete uygun 1.sınıf tarım arazilerinden olduğu belirlenmiştir.Taşınmazın köy yerleşim alanına bitişiğinde olması, son yıllarda söz konusu mahalle içerisinde ve çevresinde müstakil hobi bahçelerinin yaygınlaşması gibi nedenler taşınmazın artı özelliğidir.İmar Durumu:Mahalle yerleşik alan sınırları içerisindedir.

Yüzölçümü : 5.638,75 m2

Kıymeti : 225.550,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : 5403 Sayılı Toprak Koruma ve Arazi Kullanımı Kanununun 14 maddesi kapsamında büyük ova olarak ilan edilmiştir.

1. Satış Günü : 18/03/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 16/04/2019 günü 10:00 - 10:05 arası

Satış Yeri : Efeler Belediyesi Mezat Salonu - Bedesten İş Merkezi EFELER / AYDIN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi (Merkez bankasınca efektif satış kuru belirlenmiş döviz dahil) veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/30 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.15/01/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR