GERMENCİK SULH HUKUK MAHKEMESİ

Aydın Germencik'te 24934 m² incir bahçesi mahkemeden satılıktır

GERMENCİK SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01046916
Şehir : Aydın / Germencik
Semt-Mahalle : TEKİN MAH. / ORTAKLAR
: 24934
Yayınlandığı Gazeteler

HEDEF 06.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
689,750 TL
Birinci Satış Günü
:
30.10.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
03.12.2019 14:00
Satış Yeri
:
Germencik Belediye Binası içi Konferans Salonu -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. GERMENCİK (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2019/1 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Germencik İlçesi Tekin Mahallesinde 110 ada 6 parsel (eski 138 parsel)numaralı taşınmaz tapuda 24934,75 m² yüz ölçümü ile incir bahçesi vasfında kayıtlı olup, hali hazır incir bahçesi ve kısmen zeytinlik olarak kullanılmaktadır. Taşınmaz Tekin Mursallı Mahallesi yolunun kuzeyinde yer almakta olup, Tekin yerleşim alanına yaklaşık 1500 metre uzaklıktadır. Taşınmazın kadastral yolu bulunmaktadır. Sulama imkanı olmayan kuru tarım arazisidir. Taşınmaz tınlı toprak yapısında, yaklaşık% 2-10 eğimli tarım arazisidir. Traktörle toprak işlemesine uygundur. 60-70 yaşlarında büyük taç yapısına sahip yaklaşık 70 adet zeytin ağacı bulunmaktadır. Ağaç başı ortalama 50 kg dane zeytin ürünü alınabilir. Geri kalan kısımlarda ise incir ağaçları ve iki adet bağ evi yer almaktadır. İncir ağaçları 30-40 yaş arası olup yaklaşık 310 adettir.Taş temel üzeri düz betonlu, tuğla duvarlı, ahşap dilme üzeri Marsilya tipi kiremitle örtülü, çift akıtma çatılı, demir doğrama kapı ve pencereli 15.00 m² lik bağevi nitelikli 20-25 yıllık yığma binanın ön kesiminde üç adet briket kolonlu, ahşap çatılı, 10.00 m² lik hayat bölümü ile binaya bitişik konumda 2.50m²lik eklenti bölümü bulunmaktadır.Taş temel üzeri düz betonlu, briket duvarlı, ahşap dilme üzeri Marsilya tipi kiremitle örtülü, çift akıtma çatılı, kireç badanalı, ahşap doğrama çakma pencereli, kapısı olmayan, boş durumda 13.50m² lik bağevi nitelikli yığma bina bulunmaktadır. Taşınmazın yüzölçümü 24934,75 m² olup tamamı satılacaktır.

İmar Durumu : İmar planı dışındadır.

Kıymeti : 689.750,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 30/10/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 03/12/2019 günü 14:00 - 14:05 arası

Satış Yeri : Germencik Belediye Binası içi Konferans Salonu -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/08/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR