GERMENCİK SULH HUKUK MAHKEMESİ

Aydın Germencik'te 11664 m² tarım arazisi mahkemeden satılıktır

GERMENCİK SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01036666
Şehir : Aydın / Germencik
Semt-Mahalle : BALATÇIK MAH. / ORTAKLAR
: 11664
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ KIROBA 08.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/4 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
142,500 TL
Birinci Satış Günü
:
22.10.2019 15:10
İkinci Satış Günü
:
19.11.2019 15:10
Satış Yeri
:
Germencik Belediye Başkanlığı Binası İçi Konferans Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. GERMENCİK (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2018/4 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Aydın İl, Germencik İlçe, 116 Ada, 130 Parsel, Balatçık mah.'de bulunan taşınmaza Balatçık'tan Dağyeni Mahallesi yönüne giderken, yaklaşık 1000 metre sonra kuzey yönüne giden tali yoldan ulaşılmaktadır. Taşınmazın kadastral yolu bulunmamaktadır. Diğer taşınmazlar üzerinden ulaşım sağlanmaktadır. Sulama imkanı olmayan kuru tarım arazisidir. Taşınmaz tınlı-killi toprak yapısında, yaklaşık% 15-25 eğimli tarım arazisidir. Toprak traktörle toprak işlemeye uygun değildir. 70-80 yaşlarında büyük taç yapısına sahip zeytin ağaçları bulunmaktadır. Ağaç başı ortalama 50 kg dane zeytin ürünü alınabilir. Düzenli ağaç dikimi ( eşit sıra arası ve sıra üzeri dikim) yoktur. Yaklaşık 190 adet ağaç bulunmaktadır.11664,46 m2 yüzölçümün tamamı satılacaktır.
İmar Durumu : İmar planı dışındadır.

Kıymeti : 142.500,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 22/10/2019 günü 15:10 - 15:15 arası
2. Satış Günü : 19/11/2019 günü 15:10 - 15:15 arası

Satış Yeri : Germencik Belediye Başkanlığı Binası İçi Konferans Salonu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/4 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.31/07/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR