NAZİLLİ 2. İCRA DAİRESİ

Aydın Buharkent'te tarım arazisi icradan satılıktır

NAZİLLİ 2. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01062939
Şehir : Aydın / Buharkent
Semt-Mahalle : ORTAKÇI MAH. / ÇUBUKDAĞI
: 2560
Yayınlandığı Gazeteler

ADALET 08.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/612 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
43,520 TL
Birinci Satış Günü
:
21.11.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
19.12.2019 11:00
Satış Yeri
:
Nazilli İcra Müdürlüğü Müzayede Salonu -Yeşilyurt Mah., 380. Sok. No:2, Kat/4 Nazilli / Aydın

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
NAZİLLİ
2.İCRA DAİRESİ
2019/612 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ : Aydın İli, Buharkent İlçesi ,ORTAKÇI Mahalle/Köy, Köyaltı Mevkii 1053 Parsel, Taşınmaz kumlu-tınlı az taşlı, orta derin bünyeli %1-3 eğimli ve tapu kaydına göre tarla vasfında gözükmekte ise de, üzerinde 8-10 yaşlarında düzgün sıralı dikilmiş vaziyette kapama zeytin bahçesidir. Parselin Güneyinde sulama kanalı mevcut olup, sulanma imkanına sahiptir. Ağaçların tarımsal bakım, gelişmişlik ile verimleri normaldir.Ulaşım durumu :Buharkent İlçesi Ortakçı Mahallesi Köyaltı Mevkiindeki parselin Güneyinden ve Batısından arazi yolu geçmektedir. Arazi asfalt yola da yakın olup, mahalleye nispeten yakın durumdadır.Taşınmazdaki ağaçlar genç olduklarından küçük taçlı ve orta verimlidir. Ulaşımı arazi yolu kenarında ve asfalt yola yakın olması nedeniyle kolay olup, mahalleye nispeten yakın bir parseldir. Zeytin ağaçları yağlık çeşittir.
Adresi : Ortakçı Mah. Köyaltı Mevkii Buharkent / AYDIN
Yüzölçümü : 2.560 m2
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 43.520,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 21/11/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 19/12/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Nazilli İcra Müdürlüğü Müzayede Salonu -Yeşilyurt Mah., 380. Sok. No:2, Kat/4 Nazilli / Aydın -


SATIŞ ŞARTLARI :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/612 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/10/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR