BOZDOĞAN SULH HUKUK MAHKEMESİ HAKİMLİĞİ

Aydın/Bozdoğan'da zeytinlik mahkemeden satılıktır

BOZDOĞAN SULH HUKUK MAHKEMESİ HAKİMLİĞİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00940706
Şehir : Aydın / Bozdoğan
Semt-Mahalle : YENİKÖY MAH. / BOZDOĞAN
: 7960
Yayınlandığı Gazeteler

MANŞET AYDIN 06.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
Dosya No
:
2018/2 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
52,720 TL
Birinci Satış Günü
:
19.06.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
24.07.2019 10:00
Satış Yeri
:
BOZDOĞAN ADLİYESİ YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ ODASI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

BOZDOĞAN

(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2018/2 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Aydın ili Bozdoğan ilçesi Yeniköy mahallesi Karataş mevkiinde bulunan 0 ada 376 parsel sayılı 7.960,00 m2 yüzölçümlü, tamamı muris Hatice Madran adına kayıtlıdır. Zeytinlik vasfında %30-40 meyilli susuz-kıraç özellikte bir tarım arazidir. Killi-kumlu ve derin bünyeli toprak özelliğine sahip, sulamazsız ve yüzeysel orta taşlıdır. Taşınmaz köy yerleşim yerine yakın olmakla birlikte yolu bulunmamaktadır. Taşınmaz üzerinde çalı formları ve yabani ağaçlar da bulunmaktadır. Keşif tarihi itibariyle taşınmazın 30-60 yaş aralığında budamaları yapılmamış, bakımsız durumda 120 zeytin ağacı bulunmaktadır.

Adresi : Aydın ili Bozdoğan ilçesi Yeniköy mahallesi Karataş mevkii 0 ada 376 parsel

Yüzölçümü : 7.960 m2

Arsa Payı : Tam

İmar Durumu : Yok

Kıymeti : 52.720,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Dosyasında

1. Satış Günü : 19/06/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 24/07/2019 günü 10:00 - 10:05 arası

Satış Yeri : BOZDOĞAN ADLİYESİ YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ ODASI
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.31/01/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR