ARAPGİR(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Arapgir/Serge Mahallesi'nde tarla mahkeme kararıyla satılıktır

ARAPGİR(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00921107
Şehir : Malatya / Arapgir
Semt-Mahalle : BERENGE MAH. / ARAPGİR
: 3387
Yayınlandığı Gazeteler

BUSABAH 27.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/5 Satış
Muhammen Bedeli
:
30144 TL
Birinci Satış Günü
:
20.02.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
20.03.2019 10:00
Satış Yeri
:
Arapgir Adliyesi Yazı İşleri Müdürlüğü Odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ARAPGİR
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/5 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Malatya İl, Arapgir İlçe, 376 Ada, 26 Parsel, Serge Mahalle, Eşşek Meydanı Mevkii, Taşınmaz kolüvyal büyük toprak grubunda, killi-tınlı, orta geçirgen, orta derinlikte, % 2-4 meyile sahip III. sınıf kuru tarım arazisidir. Taşınmazda halihazırda yıl içerisinde ekilen sebzelerin kalıntıları ve kısmen yonca ekilidir. Davaya konu olan parsel Kozluk çayından motopompa ile ihtiyaç duyulduğunda sulanmakta olup; bölgede devlet eli ile yapılan sulama yatırımı bulunmamaktadır. Taşınmaz tapu kaydında 3.387 m² alana sahip "Susuz Tarla" vasfında olup imar planı içerisinde bulunmamaktadır.
Kıymeti : 30.144,30 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Taşınmaz üzerinde herhangi bir mahrumiyet bulunmamaktadır.
1. Satış Günü : 20/02/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 20/03/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Arapgir Adliyesi Yazı İşleri Müdürlüğü Odası
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Malatya İl, Arapgir İlçe, 395 Ada, 6 Parsel, Serge Mahalle, Merkez Mevkii, Taşınmaz kolüvyal büyük toprak grubunda, killi-tınlı, sığ derinlikte, % 25-35 meyile sahip IV. bahçe arazisidir. Taşınmazda halihazırda tarımsal faaliyet yapılmamakla beraber üzerinde kurumuş kavak ve dut, ayrıca ekonomik verimi olmayan ceviz ve kendiliğinden yetişmiş çalı formunda meyve ağaçları mevcuttur. Taşınmaz tapu kaydında 316 m² alana sahip "Bahçe" vasfında olup imar planı içerisinde bulunmamaktadır.
Kıymeti : 3.812,40 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Taşınmaz üzerinde herhangi bir mahrumiyet bulunmamaktadır.
1. Satış Günü : 20/02/2019 günü 10:20 - 10:30 arası
2. Satış Günü : 20/03/2019 günü 10:20 - 10:30 arası
Satış Yeri : Arapgir Adliyesi Yazı İşleri Müdürlüğü Odası
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/5 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.24/12/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR