ARAKLI SULH HUKUK MAHKEMESİ

Araklı/Yiğitözü Mahallesi'nde fındık bahçesi mahkemeden satılıktır (çoklu satış)

ARAKLI SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00955643
Şehir : Trabzon / Araklı
Semt-Mahalle : YİĞİTÖZÜ MAH. / ARAKLI
: 385
Yayınlandığı Gazeteler

KARADENİZ''DEN GÜNEBAKIŞ 01.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/12 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
54,499 TL
Birinci Satış Günü
:
20.05.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
17.06.2019 10:00
Satış Yeri
:
Araklı İcra Dairesi, Hükümet Konağı, Zemin Kat. Araklı /TRABZON

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ARAKLI (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2018/12 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Trabzon İli, Araklı İlçesi, Yiğitözü Mah. 117 ada, 33 parsel, sayılı taşınmaz tapuda fındık bahçesi vasfında olup, zemininde halen özenle yetiştirilmiş 4*3 m mesafede tombul cinste ve ekonomik verim çağında fındık ağaçları mevcuttur. Taşınmazın eğimi % 5-10 arasında, üzerinde 570 TL değerinde zirai muhtesat mevcut olup, taşınmaz belediye imar planı içerisinde, plansız alanlar tip imar yönetmeliğine tabi alanlardan, toplu ulaşım imkanı bulunmasa da şehre yakın konumda olması nedeniyle ulaşımı kolay, alt yapısı mevcut olan taşınmaz ilçe ve mahalle merkezine yakın, vadi manzarası olan konumda, topoğrafik olarak düz ve jeolojik olarak sağlam zemin üzerindedir. Taşınmaz Araklı-Dağbaşı-Bayburt İl karayoluna cepheli olduğundan ticari değeri bulunan taşınmazlardandır.
Adresi : Yiğitözü Mah. Sahil Küme evleri No: 20 Araklı/TRABZON
Yüzölçümü : 385,21 m2
İmar Durumu : Belediye imar planı dahilinde, imarsız alanlar tip imar yönetmeliğine tabi
Kıymeti : 54.499,40 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 20/05/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 17/06/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Araklı İcra Dairesi, Hükümet Konağı, Zemin Kat. Araklı /TRABZON

2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Trabzon İli, Araklı İlçesi, Yiğitözü Mah. 115 ada, 6 parsel, sayılı taşınmaz tapuda fındık bahçesi vasfında olup, zemininde halen özenle yetiştirilmiş 4*3 m mesafede tombul cinste ve ekonomik verim çağında fındık ağaçları mevcuttur. Taşınmazın eğimi % 5-10 arasında, üzerinde 1.500 TL değerilnde zirai muhtesat mevcut olup, taşınmaz belediye imar planı içerisinde, plansız alanlar tip imar yönetmeliğine tabi alanlardan, toplu ulaşım imkanı bulunmasada şehre yakın konumda olması nedeniyle ulaşımı kolay, alt yapısı mevcut olan taşınmaz ilçe ve mahalle merkezine yakın, vadi manzarası olan konumda, topoğrafik olarak düz ve jeolojik olarak sağlam zemin üzerindedir. Taşınmaz Araklı-Dağbaşı-Bayburt İl karayoluna cepheli olduğundan ticari değeri bulunan taşınmazlardandır. Taşınmazın üzerinde Yiğitözü Mah. Sahil Küme evleri No: 20 adresinde %2 eğimli zemin üzerinde konumlandırılmış yarım bodrum, zemin ve 1. Dubleks katlardan oluşan 3 katlı, yapı sınıfı 3B,zemin kat kullanım alanı 200 m2 mesken niteliğinde, kaliteli malzeme ve işçilik kullanılarak yapılmış, çatı arası piyeslerinde kullanımda olan 1. Dubleks kat 260 m2 mesken alanına sahip, kaliteli malzeme ve işçilik üzerine inşaa edilmiş yapı bulunmaktadır. Yapı 500 m2 kullanım alanına sahip kaloriferli, güneş enerjisi olan, villa tipinde, güzel işçilik ve kaliteli malzeme kullanılan yapıdır. Taşınmaz üzerindeki yapıya bu haliyle 415.380 TL kıymet taktir edilmiştir.
Adresi : Yiğitözü Mah. Sahil Küme evleri No: 20 Araklı/TRABZON
Yüzölçümü : 9.167,22 m2
İmar Durumu : Belediye imar planı dahilinde, imarsız alanlar tip imar yönetmeliğine tabi
Kıymeti : 1.700.290,80 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 20/05/2019 günü 10:10 - 10:15 arası
2. Satış Günü : 17/06/2019 günü 10:10 - 10:15 arası
Satış Yeri : Araklı İcra Dairesi, Hükümet Konağı, Zemin Kat Araklı/TRABZON

Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/12 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/02/2019

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR