ARAKLI SULH HUKUK MAHKEMESİ

Araklı/Hürriyet Mahalle'sinde fındık bahçesi mahkemeden satılıktır

ARAKLI SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00953758
Şehir : Trabzon / Araklı
Semt-Mahalle : HÜRRİYET MAH. / ARAKLI
: 5566
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 27.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
Satış Memurluğu
Dosya No
:
2018/11 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
2,431,268 TL
Birinci Satış Günü
:
08.04.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
06.05.2019 10:30
Satış Yeri
:
İcra Müdürlüğü, Hükümet Konağı Zemin Kat Araklı/TRABZON

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ARAKLI (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2018/11 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Trabzon İli, Araklı İlçesi, Hürriyet Mahallesi, Liman Mevkii 128 ada, 76 parsel sayılı taşınmaz tapuda fındıklık vasfında, zeminde 4 x 3 metre mesafede, tombul cinste, ekonomik verim yaşında, fındık ağaçları bulunup, zirai muhtesat değeri 9.741,81 TL olarak taktir edilen taşınmazın eğimi %15-35 arasındadır.Taşınmaz şehir merkezine 1 km mesafede, parsele ulaşımı sağlayan herhangi bir yol bulunmamakta olup parsel ara parsel niteliğindedir. Taşınmaz belediye imar planı içerisinde olduğundan arsa vasfında, belediye hizmetlerinden komşu parsellerden muvafakat alınması halinde yararlanmaktadır. Denize, tabiata ve şehri kısmen gören bir manzaraya hakim bir tepenin yamacında, uygulama imar planında; turizm tesisi yapılabilecek taşınmazlardan olup, emsal değeri kadastral parsel üzerinde E_0,70 olan doğru yatırımcısını bulması durumunda değerlenecek arsalardandır. Taşınmaz her hangi bir imar uygulaması görmemiş kadastral parseldir.
Adresi : Hürriyet Mah. Yamaç Küme evleri Mevkii Araklı/TRABZON
Yüzölçümü : 5.566,75 m2
İmar Durumu : Belediye İmar Planı içerisinde (arsa vasfında)
Kıymeti : 2.431.268,06 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 08/04/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 06/05/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : İcra Müdürlüğü, Hükümet Konağı Zemin Kat Araklı/TRABZON

Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/11 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.21/02/2019

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR