SERİK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Serik'te tarım arazisi icradan satılıktır

SERİK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00960093
Şehir : Antalya / Serik
Semt-Mahalle : ÇANDIR MAH. / SERİK
: 6106
Yayınlandığı Gazeteler

AYYILDIZ TOROS 09.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/455 Esas
Muhammen Bedeli
:
183,180 TL
Birinci Satış Günü
:
25.04.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
23.05.2019 14:30
Satış Yeri
:
Serik Belediyesi Zemin Kat Nikah Salonu - Orta Mah. Kızderesi Cad. No:25 Serik / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SERİK
İCRA DAİRESİ

2018/455 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İli Serik İlçesi Çandır Mah. 1280 parselde 6.106 m2 yüz ölçüme sahip, tarla niteliğinde bir taşınmazdır. İlçe merkezinin kuzey-batısında yer alan taşınmaz ilçe merkezine yaklaşık 15 km mesafededir. Mahalle yerleşim alanının hemen dışında kuzeyinde kalan taşınmaz buraya 500-600 m mesafede kalmaktadır. Taşınmaza ulaşım zeminde fiilen açılmış tarla yollarından sağlanmaktadır. Taşınmaz Akdeniz kırmızı topraklarından (terra-rossa) olup, killi-tınlı toprak tekstründe verimli topraklardandır. Derin toprak işleme profilinde su tutama kapasitesi ve havalanması oldukça iyi, taşlılık ve drenaj problemi bulunmayan arazilerindendir. Taşınmaz düz ve düzeye yakın topografik yapıya sahiptir. Taşınmaz sulu tarım arazilerinden olup, sulama suyu ihtiyacı Devlet eliyle yapılmış, taşınmazın kuzeyinden geçen DSİ sulama kanalından ve su kuyularından sağlanmaktadır.Taşınmaz tarımsal amaçlı kullanılmakta olup, imar planı dışında kalmaktadır. Plansız alanlar tip imar yönetmeliği hükümleri geçerlidir. Mevcut durumda taşınmaz üzeri boştur. Üzerinde yıllık yetiştirilen açık tarla sebze ve hububat yetiştiriciliği yapılmaktadır.Üzerinde yetiştiricilikte buğday-mısır, pamuk,açık tarla biber ,patlıcan, lahana, karnabahar, karpuz yetiştiriciliği genel eğilim olup,bu ürünlere göre dekardan elde edilecek net gelir bilirkişilerce 1.200 TL belirlenmiş olup,taşınmazın tüm özellikleri dikkate alınarak yapılan inceleme sonucunda kapatilizasyon faiz oranı %5, objektif unsur ilavesi%25 dir. Buna göre arazi metrekare değeri 30 TL. üzerinden toplam 183.180,00 TL. değer biçilmiştir. Taşınmaz ipotek maliki adına tam hisse ile kayıtlıdır. Daha detaylı bilgi dosyasından öğrenilebilinir.

Yüzölçümü : 6.106 m2 -

Kıymeti : 183.180,00 TL -

KDV Oranı : %18
İmar Durumu : İmar planı dışında kalmaktadır. Bahse konu parselde 10/07/2017 tarih ve 584 sayılı Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından onaylanan Aksu-Döşemealtı-Kepez-Konyaaltı-Muratpaşa-Serik İlçeleri 1/25000 ölçekli Nazım İmar Planı Hükümleri geçerlidir.

1. Satış Günü : 25/04/2019 günü 14:30 - 14:35 arası -

2. Satış Günü : 23/05/2019 günü 14:30 - 14:35 arası

Satış Yeri : Serik Belediyesi Zemin Kat Nikah Salonu - Orta Mah. Kızderesi Cad. No:25 Serik / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/455 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/03/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR