SERİK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Serik'de 4445 m2 sulu tarım arazisi icradan satılıktır (Hisseli ve Çoklu satış)

SERİK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01112531
Şehir : Antalya / Serik
Semt-Mahalle : ÇANAKÇI MAH. / SERİK
: 4445
Yayınlandığı Gazeteler

AYYILDIZ TOROS 09.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1983 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
157,948 TL
Birinci Satış Günü
:
11.03.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
06.04.2020 14:00
Satış Yeri
:
Serik Belediyesi Zemin Kat Nikah Salonu - Orta Mah. Kızderesi Cad. No:25 SERİK / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SERİK
İCRA DAİRESİ
2018/1983 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Serik İlçe, 108 Ada, 19 Parsel, ÇANAKÇI Mahalle/Köy, Tokat Mevkii, Taşınmazın 12/704 hissesi 4.445,58 m2 borçlu adına kayıtlıdır. Taşınmaz sulu tarım arazilerinden olup, mutlak tarım arazileri sınıfına girer. Çanakçı mah. 800 m mesafede güneyinde yer alır. Kuş uçumu D-400 karayolunun 5 km kuzeyinde, Serik yerleşim biriminin 9 km kuzey batısında bulunmaktadır. Killi tınlı derin işlenen toprak yapısındadır. Erozyon ve sel baskını tehlikesi yoktur. Düze yakın topoğrafik yapıdadır. Dsi sulama sisteminden sulanan arazidir. Sulama engeli yoktur, suya ulaşımı kolaydır. Kadastro yolu vardır, asfalt grup yoluna bitişik olup, karıncalı - çanakçı yolu bitişiğindedir. ulaşımı kolaydır. Parsel hisseli olup, bölümler halinde hissedarları tarafından kullanılır. Parsel geneli tarla arazisi olarak kullanılmaktadır. Yıllık tarla ürünleri yetişir. Hububat,mısır,susam,pamuk,kavun, karpuz gibi ürünler yetişir. 117 dekar kısmında dikili tarım uygulanmakta, portakal ve nar yetiştirilmektedir. 11 dekar kısmında ise sera örtü altı tarım ürünleri yetiştirilmektedir. Yöre halkının geçim kaynağı tarımsal ürünler olup, bilgi ve beceri derecesi iyidir. Civar parsellerde de seralarda turfanda sebze üretimi, düzenli dikili meyve bahçeleri vardır. Parsel tarım yönü ile gelişmiş bir bölgede yer almaktadır. Parsel üzerinde değerine tesir eden 117 dekar kısmında dikili tarım uygulanmakta, portakal ve nar yetiştirilmektedir. 10 dekar kısmında ise sera örtü altı tarım ürünleri yetiştirilmektedir. Dikili tarım uygulanan yerlerde nar ve narenciye ağaçları vardır. 10-20 yaşında olan 4000 adet ağaç vardır. 11 dekar kısmında plastik örtülü, türel şeklinde demir iskelet üzerine kurulu seralar vardır.

Adresi : Çanakçı Mahallesi Yerleşim Biriminin 800 M Mesafede Güneyindedir. Serik / ANTALYA Yüzölçümü : 260.807,30 m2

Arsa Payı : 4.445,58 m2
İmar Durumu : Yok , İnşaat tarzı İmar planı dışında kalmaktadır.

Kıymeti : 157.948,51 TL

KDV Oranı : KDV' den Muaf

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 11/03/2020 günü 14:00 - 14:05 arası

2. Satış Günü : 06/04/2020 günü 14:00 - 14:05 arası

Satış Yeri : Serik Belediyesi Zemin Kat Nikah Salonu - Orta Mah. Kızderesi Cad. No:25 SERİK / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Serik İlçe, 110 Ada, 19 Parsel, YANKÖY Mahalle/Köy, Battal Pelit Mevkii, Taşınmazın 12/704 hissesi 3.049,29 m2 borçlu adına kayıtlıdır. Taşınmaz yerleşim biriminin dışında, yanköy mahallesi yerleşim biriminin 1000 m mesafede doğusunda yer alır. Kuş uçumu D-400 karayolunun 8 km kuzeyinde, serik yerleşim biriminin 12 km kuzey batısında bulunmaktadır. Killi tınlı derin işlenen toprak yapısındadır. Erozyon ve sel baskını tehlikesi yoktur. Düze yakın topoğrafik yapıdadır. Dsi sulama sisteminden sulanan arazidir. Sulama engeli yoktur,suya ulaşımı kolaydır. Kadastro yolu vardır asfalt gurup yoluna bitişik olup, yanköy-berendi yolu bitişiğindedir. Ulaşımı kolaydır. Parsel hisseli olup, bölümler halinde hissedarları tarafından kullanılır. Parselin geneli tarla arazisi olarak kullanılmaktadır. Yıllık tarla ürünleri yetişir. Hububat,mısır susam,pamuk,kavun, karpuz gibi ürünler yetişir. 20 dekar kısmında dikili tarım uygulanmakta portakal yetiştirilmektedir. 8 dekar kısmında ise sera örtü altı tarım ürünleri yetiştirilmektedir. Yöre halkının geçim kaynağı tarımsal ürünler olup, bilgi ve beceri derecesi iyidir. Civar parsellerde de seralarda turfanda sebze üretimi, düzenli dikili meyve bahçeleri vardır. Parsel tarım yönü ile gelişmiş bir bölgede yer almaktadır. Parsel üzerinde değerine tesir eden 20 dekar kısmında dikili tarım uygulanmakta, portakal yetiştirilmektedir. Dikili tarım uygulanan yerlerde portakal ağaçları vardır, 3-4 yaşında olan 800 adet ağaç vardır. ağaçlar düzenli dikili ve bakımlıdır. 8 dekar kısmında plastik örtülü, tünel şeklinde demir iskelet üzerine kurulu seralar vardır.

Adresi : Yanköy Mah. Yerleşim Biriminin 1000 M Doğusundadır. Serik / ANTALYA

Yüzölçümü : 178.891,39 m2

Arsa Payı : 3.049,29 m2

İmar Durumu : Yok , İnşaat tarzı İmar planı dışında kalmaktadır.

Kıymeti : 83.910,22 TL

KDV Oranı : KDV' den Muaf

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 11/03/2020 günü 14:15 - 14:20 arası

2. Satış Günü : 06/04/2020 günü 14:15 - 14:20 arası

Satış Yeri : Serik Belediyesi Zemin Kat Nikah Salonu - Orta Mah. Kızderesi Cad. No:25 SERİK / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1983 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/01/2020

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR