MANAVGAT 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Manavgat'ta tarım arazisi icradan satılıktır

MANAVGAT 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00895610
Şehir : Antalya / Manavgat
Semt-Mahalle : KARABUCAK MAH. / TAŞAĞIL
: 886
Yayınlandığı Gazeteler

AKDENİZ HABER 15.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/949 ESAS
Muhammen Bedeli
:
22,150 TL
Birinci Satış Günü
:
23.01.2019 10:50
İkinci Satış Günü
:
19.02.2019 10:50
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Zemin Kat Satış Salonu MANAVGAT / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MANAVGAT
1. İCRA DAİRESİ

2018/949 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Manavgat İlçe, 105 Ada, 14 Parsel, KARABUCAK Mahallesinde bulunan taşınmaz; dosya içerisinde bulunan Manavgat Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü?nün 28.03.2018 tarih ve E.6710 sayılı yazısına göre, kıymet takdirine konu Antalya İli, Manavgat İlçesi, Karabucak Mahallesi 105 ada 14 parsel numaralı taşınmaz; 1/100.000 ölçekli Antalya-Burdur-Isparta Planlama Bölgesi Çevre Düzeni Planında ?Kırsal Yerleşme Alanları? içerisinde ve Karabucak Mahallesi ?Köy Yerleşik Alan? sınırları içerisinde kalmaktadır. Taşınmaz Karabucak Mahallesi sınırları içerisindedir. Değerleme konusu olan 105 ada 14 parsel numaralı taşınmaz Manavgat İlçe Merkezinin kuşbakışı30km kuzey-batısında, Karabucak Mahallesi yerleşim alanının güney cephesinde, Karabucak Camii?nin 150m kadar güneyinde, Karabucak İlköğretim Okulu?nun da 50m kadar kuzeyinde bulunmaktadır.Hudutları itibari ile parselin batısı asfalt kaplama yol, diğer cepheleri ise komşu parsellerle çevrili durumdadır.Keşif tarihi itibari ile keşfe konu parsel üzerinde herhangi bir yapı bulunmayıp, parsel boş vaziyettedir. Parsel çevresinde bulunan araziler üzerinde mahalle sakinleri tarafından kullanılan konut, ahır vb. amaçlı yapılar bulunmakla birlikte, parselin geniş bir çevresinde bulunan araziler genellikle tarım arazisi vb. görünümdedir.
Yüzölçümü : 886,02 m2
Arsa Payı : tam
Kıymeti : 22.150,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyada mevcut
1. Satış Günü : 23/01/2019 günü 10:50 - 11:00 arası
2. Satış Günü : 19/02/2019 günü 10:50 - 11:00 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Zemin Kat Satış Salonu MANAVGAT / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/949 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/11/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR