MANAVGAT 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Manavgat'ta 650 m² tarım arazisi icradan satılıktır

MANAVGAT 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01001122
Şehir : Antalya / Manavgat
Semt-Mahalle : HACIİSALI MAH. / MANAVGAT
: 650
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 23.05.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1862 Esas
Muhammen Bedeli
:
132,222 TL
Birinci Satış Günü
:
04.07.2019 09:45
İkinci Satış Günü
:
29.07.2019 09:45
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Zemin Kat Satış Salonu MANAVGAT / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MANAVGAT
2. İCRA DAİRESİ

2019/1862 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Antalya ili, Manavgat ilçesi, Hacıisalı Mahallesi, 127 ada 3 parsel numaralı taşınmaz, 650,11 m2 miktarında olup Arsa vasfıyla tamamı borçlu Muharrem BALABAN (Mehmet oğlu) adına kayıtlı olup, Satışa konu taşınmaz Manavgat İlçesi, Hacıisalı Mahallesi’nde, Sülek Mahallesi Mezarlığı’nın 1.300m kadar kuzeydoğusunda bulunmakta olup, yaklaşık kuş uçuşu olarak Manavgat-Alanya Karayolu’na (D400) 5 km, Akdeniz’e 6,3 km, Manavgat İlçe Merkezi’ne de 10 km mesafede bulunmaktadır. Hudutları itibari ile parselin kuzeydoğusu yol, diğer cepheleri ise komşu parseller ile çevrilidir. Parsel çevresinde bulunan bir kısım yollar açılmış durumda, bir kısım yollar ise henüz açılmamış durumdadır. Keşif tarihi itibari ile parsel çevresine taş duvar yapılıp, parsel yüzeyi düzeltilmiş durumdadır. Düz bir yüzeye sahip olan parsel üzerinde keşif tarihi itibari ile herhangi bir yapı bulunmamaktadır. Parsel konumu itibari ile Manavgat Belediyesi sınırları içerisinde bulunmakta olup, belediye ve diğer kurumların sağlamış olduğu yol, su, elektrik gibi altyapı hizmetlerinden yararlanabilir durumdadır. Parselin çevresinde mahalle sakinleri tarafından kullanılan konut, depo vb. amaçlı yapılar bulunmakta olup, bunun dışındaki araziler ise genellikle tarım arazisi görünümündedir. Konumu itibari ile yüksek ve denizi gören bir mevkide olan parsel talep oranının orta yoğunlukta olduğu bir bölgede bulunmaktadır.Taşınmaz üzerinde normal bakımlı ve karışık olarak dikilmiş ağırlıklı olarak zeytin olmak üzere narenciye, badem, incir vs. oluşan toplam 22 adet 2-4 yıllık meyve ağacı dikili olduğu görülmüştür.
Adresi :Antalya İli Manavgat İlçesi, Hacıisalı Mahallesi sınırları içerisinde bulunmaktadır.
Yüzölçümü : 650,11 m2
Arsa Payı : --
İmar Durumu :Manavgat Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 06.03.2019 tarih ve E.5036 sayılı yazısına göre taşınmaz; Antalya-Manavgat-Hacıisalı Köyü 1/1000 ölçekli Mevzi İmar Planında “Konut Alanları” içerisinde kalmakta olup, yapılaşma koşulları; Ayrık Nizam, TAKS=0,20, KAKS=0,40 ve 2 Kat olarak tanımlanmıştır.
Kıymeti : 132.222,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Borçlunun hissesi üzerinde T.Halk Bankası A.Ş. lehine ipotek ve İ.İ.K. nın 150/c maddesi gereğince şerhi bulunmaktadır
1. Satış Günü : 04/07/2019 günü 09:45 - 09:50 arası
2. Satış Günü : 29/07/2019 günü 09:45 - 09:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Zemin Kat Satış Salonu MANAVGAT / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1862 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.19/05/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR