MANAVGAT 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Manavgat'ta 6364 m2 tarla icradan satılıktır

MANAVGAT 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00981252
Şehir : Antalya / Manavgat
Semt-Mahalle : SEYDİLER MAH. / MANAVGAT
: 6364
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 15.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/855 TLMT
Muhammen Bedeli
:
627,875 TL
Birinci Satış Günü
:
17.06.2019 09:40
İkinci Satış Günü
:
12.07.2019 09:40
Satış Yeri
:
MANAVGAT ADALET SARAYI ZEMİN KAT SATIŞ SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MANAVGAT
2. İCRA DAİRESİ

2017/855 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya ili Manavgat ilçesi Seydileri mah. Tenbeller mevki 106 ada 23 parseldeki 6.364,44 m2 yüzölçümlü tarla vasfındaki taşınmaz tam hisse itibarı ile borçlu adına kayıtlıdır. Parsel Manavgat içerisine gelindikten sonra da üst yapısı tamamlanmış D 400 devlet yolundan köy yolları ile taşınmaza ulaşılmaktadır. Parsel köy yerleşim sahalarının hemen dışında bir konumdadır. Taşınmazın çeşitli merkezlere olan ortalama kuş uçumu mesafeleri Manavgat merkeze (Kaymakamlık ) 10 km , Antik sideye 11 km , köy yoluna cepheli , Antalya- Alanya karayoluna 1,9 km , Akdenize 4600 m. Konya yolu sapağına 4,7 km , Antalya havalimanına 73 km . Alanya'ya 46 km. Köy merkezine 500 m. Şeklindedir. Zemin hem güneye hem doğuya doğru eğimli olup , mekanik açıdan yumuşak -sert , toprak şeklindedir. Yer altı su seviyesi ortalamadır. Parsel üzerinde inşai bir muhtesat mevcuttur. Parsel çevresi beton direklere tutturulmuş galvanizli örgü tel ile çevrili durumdadır. Giriş batı cephesinden olup çelik hasır malzemeden imal edilmiş kayar kapı ile sağlanmaktadır. Parsel girişinden binaya kadar olan kısımda beyaz çimentolu desenli parke taşı ile sert zemin oluşturulmuştur. Bina Zemin +1. Kat +2. Kat (çatı ) şeklinde inşaa edilmiş , dış cephesi boyalı , doğramaları PVC malzemeden ve panjurlu , korkulukları ferforje malzemeden , merdiven girişi mermer , denizlikleri yine mermer malzemeden ve dış kapı numarası 229 olan bir betonarme binadır. Binanın tüm katlarının benzer olduğu , Zemin kat 2 oda , salon , mutfak , WC , banyo , ve balkon kısımlarından oluşmaktadır. Zemin kaplamaları seramik malzemeden , dış kapı çelik , iç kapılar pres , oda zeminleri laminat parke , duvarlar alçı + boya , duvar-tavan birleşimleri kartonpiyer malzemedendir. Mutfak dolapları MDF , tezgah memerit , mutfakta duvarlarda fayans , banyoda hilton lavabo , klozet ve akrilik küvet , banyo kapısı PVC , WC kımında ise ayaklı lavabo , alaturka hela taşı mevcuttur. Binaya bitişik ve binanın doğu cephesinde çelik kondtrüksiyon üzeri OSB levga ve üzerinde de bitüm membran kaplanmış sundurma /gölgelik yapısı mevcuttur. Binanın yapısal ve fonksiyonel yıpranma oranın %20 olduğu , parsel üzerinde 1. Sınıf sulak meyve bahçesi olan kısmında zırai yönden ekonomik kıymet ihtiva eden 1-2 yaş ile 25-30 yaşları arasında değişen 223 adet meyve ağacı mevcuttur.
İmar Durumu : 1/25.000 ölçekli plan içerisinde kalan taşınmaz "tarım alanları (K) " şeklinde planlanmış kısımda kalmaktadır.
Kıymeti : 627.875,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyadaki muvcut tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 17/06/2019 günü 09:40 - 09:50 arası
2. Satış Günü : 12/07/2019 günü 09:40 - 09:50 arası
Satış Yeri : MANAVGAT ADALET SARAYI ZEMİN KAT SATIŞ SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/855 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/04/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR