MANAVGAT 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Manavgat'ta 553 m2 tarla icradan satılıktır (Hisseli satış)

MANAVGAT 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00995749
Şehir : Antalya / Manavgat
Semt-Mahalle : ÇAYYAZI MAH. / MANAVGAT
: 553
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 16.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/5188 ESAS
Muhammen Bedeli
:
93,835 TL
Birinci Satış Günü
:
03.07.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
29.07.2019 10:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Zemin Kat Satış Salonu MANAVGAT / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MANAVGAT
2. İCRA DAİRESİ

2018/5188 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Antalya ili, Manavgat ilçesi, Çayyazı Mahallesi, 187 parsel numaralı taşınmaz, 26.586,00 m2 miktarında olup Tarla vasfıyla 1/48 hissesi (553,88 m2) borçlu Raziye ÇETİN (Salih kızı) adına tapuda kayıtlı olup, taşınmaz üzerinde; Kepez ve Antalya Havalisi Elektrik Santralleri A.Ş.lehine krokide B harfi ile gösterildiği şekilde 2386 m2 miktarında irtifak hakkı tesisi vardır. Taşınmaz üzerindeki irtifak hakkı terkin edilmeksizin ihale edilecek olup ayrıca üzerindeki muhdesatla satışa çıkarılacaktır. Taşınmaz Manavgat şehir merkezinin kuşbakışı 1,5 km kuzeyinde yer almaktadır. Parselin kadastro yol bağlantısı yoktur. Parselin kuzeye doğru geniş bir alan düz tarla ve narenciye bahçeleri olan tarım arazileri güneyi Manavgat ırmağı ve karşısı Manavgat ilçesi yerleşim alanıdır. Düz bir alanda yüzeyi düz ve düzgün, şekli düzgün, her türlü tarımsal faaliyet için uygun toprak ve topoğrafik özelliklere sahip, Manavgat ırmağından motopomp ile sulanabilen tarım arazisi olup halen üzerinde aşağıda özellikleri belirtilen yapı ve tamamı 20 yıldan yaşlı narenciye bahçesi olarak kullanılmaktadır. Ayrıca parsel üzerinde doğu-batı yönde ENH geçmekte ve bu hatta ait bir adet pilon yeri bulunmaktadır.Keşif tarihi itibari ile keşfe konu parsel üzerinde, zemin kat seviyesinden oluşan tek katlı olarak yapılmış, ahır amaçlı bir adet yapı bulunmaktadır. Yapının dış cephesi sıvasız bims duvar, çatısı ise eternit örtülü olup, yapı keşif tarihi itibari ile belirli oranda yıpranmış bir görünüme sahiptir. Yapı yaklaşık olarak 100 m² civarında inşaat alanına sahiptir.
Adresi :Antalya İli, Manavgat İlçesi, Çayyazı Mahallesi, Küçük Şelale bölgesi içerisinde bulunmaktadır.
Yüzölçümü : 26.586,00 m2
Arsa Payı : --
İmar Durumu :Manavgat Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 20.12.2018 tarih ve E.24622 sayılı yazısına göre Çayyazı Mahallesi 187 parsel numaralı taşınmaz; Manavgat (Antalya) 1. Etap (Merkez Bölgesi) 1.1000 ölçekli İlave + Revizyon Uygulama İmar Planında “Tarım Alanları ve Sulama Alanları” kapsamında kalmaktadır.
Kıymeti : 93.835,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :Taşınmaz üzerinde; Kepez ve Antalya Havalisi Elektrik Santralleri A.Ş.lehine krokide B harfi ile gösterildiği şekilde 2386 m2 miktarında irtifak hakkı tesisi vardır. Bu irtifak hakkınailişkin olarak ihtiyati tedbir ve haciz şerleri bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 03/07/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 29/07/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Zemin Kat Satış Salonu MANAVGAT / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/5188 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/05/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR