MANAVGAT 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Manavgat'ta 4052 m2 tarla icradan satılıktır (Hisseli satış)

MANAVGAT 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00980305
Şehir : Antalya / Manavgat
Semt-Mahalle : GÜNDOĞDU MAH. / TAŞAĞIL
: 4056
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 13.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3366 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
232,447 TL
Birinci Satış Günü
:
06.08.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
03.09.2019 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Zemin Kat Satış Salonu MANAVGAT / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MANAVGAT
1. İCRA DAİRESİ

2018/3366 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Manavgat İlçe, 285 Ada, 11 Parsel, GÜNDOĞDU Mahallesinde bulunan taşınmaz, Gündoğdu beldesinin ve D400 karayolunun güneyinde, Karaöz deresi sağ sahilinde çevresinde yoğun tarım arazileri bulunan bir mevkii de bulunmakta, Parselin batısında zeminde açık olan yol olup, bu yoldan ulaşım sağlanmaktadır. Parselin kuzeyi ve doğusu tarım arazileri, batısı kısmen yol ve yoldan sonrası batıya doğru %6-8 eğimli araziler, güneyi ise karaöz deresi ve bu dereye bağlanan küçük bir dere ile çevrilidir. Parselin doğu bölümünün yüzeyi düz, batısında kalan bölümünün yüzeyi ise batıya doğru %3-4 olup, şekil olarak düzgün olup ekonomik tarım yapılmasına uygundur. Sulamaya elverişli olup kuzeyinde bulunan DSİ kanaletinden sulanabilir durumdadır. Toprağı tarım için yeterli derinlikte, yörede sulu şartlarda yetişebilen bitkiler için uygun özelliklere sahip sorunsuz 1.sınıf tarım toprağıdır. Üzerinde ağaç ya da yapı yoktur. Taşınmazın toplam yüzölçümü 37.862,42 m2 olup, borçlunun hisse oranı olan 3/28 (4.056,69 m2)'si satılacaktır.
Arsa Payı : 3/28
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 232.447,36 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcut
1. Satış Günü : 06/08/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 03/09/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Zemin Kat Satış Salonu MANAVGAT / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3366 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/04/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR