MANAVGAT 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Manavgat'ta 3359 m2 tarla icradan satılıktır (Hisseli satış)

MANAVGAT 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01130141
Şehir : Antalya / Manavgat
Semt-Mahalle : BUCAKŞEYHLER MAH. / MANAVGAT
: 3359
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 13.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2247 ESAS
Muhammen Bedeli
:
188,125 TL
Birinci Satış Günü
:
28.04.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
02.06.2020 10:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Zemin Kat Satış Salonu MANAVGAT / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MANAVGAT
1. İCRA DAİRESİ

2019/2247 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Manavgat İlçe, 385 Parsel, BUCAKŞEYHLER Mahallesinde bulunan taşınmaz; Manavgat İlçe Merkezinin kuşbakışı yaklaşık 8 km kadar kuzeyinde, Manavgat Oymapınar ulaşım yolunun 100 m doğusunda küçük bir vadi içerisinde bulunmaktadır. Parselin güneyinde asfalt yola cepheli olup, ulaşım sorunu yoktur. En yakın yerleşim 600 m güney doğusunda Bucakşeyhler Mahallesidir.Parsel engebeli bir bölgede yer almakta, yüzeyi düz, şekli kısmen düzgün, bölgeye uygun sebze, meyve ve bostan tarımı için uygun topoğrafik ve toprak özellikleri sahip, sel, erozyon, drenaj sorunu olmayan, yanındaki dereden ve 500 m kadar güneyindeki Manavgat Irmağından pompajla sulanabilir ve yılda iki ürün alınabilir tarla özelliğinde tarım arazi olup, mevcut durumda tarla tarımı yapılarak kullanılmaktadır. Kuzey doğusu üzerinden ENH geçmektedir. Parsel toplam 53.750 m2 olup, dosya borçulumuza ait hissesi olan 1/16(3.359,38 m2) si satılacaktır.
Yüzölçümü : 53.750 m2
Arsa Payı : 1/16
İmar Durumu : 1/25000 Ölçekli Oymapınar Kültür ve Koruma Gelişim Bölgesi Nazım İmar Planında "Tarımsal Alanları" içerisinde kaldığı, alt ölçekli uygulama imar planı bulunmamaktadır.
Kıymeti : 188.125,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Mülkiyet İntikalinin Toprak ve Tarım Reformunun uygulanması açısından geçersiz sayılacağı şerhi bulunmakta olup, bu şerh ile birlikte satılacaktır.
1. Satış Günü : 28/04/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 02/06/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Zemin Kat Satış Salonu MANAVGAT / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2247 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/02/2020

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR