MANAVGAT 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Manavgat'ta 1654 m2 tarla icradan satılıktır (Çoklu satış)

MANAVGAT 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01091379
Şehir : Antalya / Manavgat
Semt-Mahalle : UZUNKALE MAH. / MANAVGAT
: 1654
Yayınlandığı Gazeteler

MANAVGAT''IN SESİ 28.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/49 TLMT
Muhammen Bedeli
:
32,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.01.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
25.02.2020 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Zemin Kat Satış Salonu MANAVGAT / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MANAVGAT
1. İCRA DAİRESİ
2019/49 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : ,

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Manavgat İlçe, 255 Ada, 1 Parsel, UZUNKALE Mahallesinde bulunan taşınmaz; Manavgat Belediye Başkanlığının değerleme yazısında; 1/25000 ölçekli Manavgat İlçesi Oymapınar Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi Nazım İmar Planın da "tarım alanları ve kırsal nitelikli yerleşme alanları(K)" kapsamında kaldığı, alt ölçekli uygulama imar planı bulunmadığı anlaşılmaktadır. Manavgat Şehir Merkezinin kuşbakışı 14,5 km kuzey-doğusunda, D400 karayolu Konya kavşağından 6 km kadad kuzeyde, Uzunkale mah., merkezin 300-400 m güney doğusunda, engebeli, güneyi eğimli tepelik bir mevkiide bulunmaktadır. Parselin yol yol bağlantısı yoktur. Çevresi tapu harici çalılık ormanlık alanlarla çevrilidir. Geniş bir çevresi de engebeli, egemli, ormanlık alanlar yoğunlukta, kısmen de tarım alanları bulunmaktadır. Yüzeyi doğuya doğru %5-7 eğimli, şekli düzgün, alanı modern tarım tekniklerinin kullanımına kısıtlı, sulanmayan bir arazisidir. Halen üzerinde çalılık ağaçlar büyümüş, yaşlı 6 adet zeytinr, 6 adet harnup ağacı bulunan bakımsız bir arazisidir.
Yüzölçümü : 1.654,25 m2
Kıymeti : 32.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :Tapu kaydında mevcut
1. Satış Günü : 28/01/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 25/02/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Zemin Kat Satış Salonu MANAVGAT / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Manavgat İlçe, 257 Ada, 4 Parsel, UZUNKALE Mahallesinde bulunan kargir ev ve arsa nitelikli taşınmaz;Keşif tarihi itibariyle parsel üzerinde zemin kat seviyesinden oluşmakta olan, tek katlı bir adet yapı bulunmaktadır. Evvelinde konut vb. amaçlı olarak kullanılmış olduğu kanaatine varılmış olan yapı keşif tarihi itibariyle boş bir görünüme sahiptir. Yapının dış cephesi sıvasız taş duvar, cephe doğramaları eski tip ahşap, çatısı ise kiremit örtülü olup, yapı keşif tarihi itibari ile yaprınmaş bir görünüme sahiptir. Yapı yaklaşık olarak 40 m2 civarında zemin oturum ve inşaat alanına sahiptir. Parselin güneyinde zeminde mevcut yol bağlantısı vardır. Parsel yerleşim yeri içinde ve belediye ve diğer kurumların hizmetlerinden faydanalabilir durumdadır.
Yüzölçümü : 114,40 m2
Kıymeti : 9.643,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında mevcut
1. Satış Günü : 28/01/2020 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 25/02/2020 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Zemin Kat Satış Salonu MANAVGAT / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/49 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.23/11/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR