MANAVGAT 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya Manavgat'ta 12.375 m² tarım arazisi icradan satılıktır

MANAVGAT 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01047991
Şehir : Antalya / Manavgat
: 12375
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 10.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/101 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
225,630 TL
Birinci Satış Günü
:
15.11.2019 09:40
İkinci Satış Günü
:
10.12.2019 09:40
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Zemin Kat Satış Salonu MANAVGAT / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MANAVGAT
2. İCRA DAİRESİ
2019/101 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :

Antalya ili Manavgat ilçesi Çardak mah. Kale mevki 428 ada 8 parsel, 12.374,61 m2 yüzölçümlü tarla vasfındaki taşınmaz tam hisse itibarı borçlu adına kayıtlıdır. Manavgat şehir merkezinin kuşbakışı 25 km kuzey-batısında, Manavgat-Antalya karayolu, Taşağıl kavşağından kuşbakışı 11 km kuzey doğusunda, doğudan batıya eğimli geniş bir havza içerisinde yer almaktadır. Yakın çevresi benzer tarım arazileri, uzak çevresi eğimli, engebeli ormanlık alanlar mevcuttur. Bulunduğu bölge tarım ve hayvancılık ağırlıklı olup nüfus yoğunluğu azdır. Doğusunda kadastro yol bağlantısı vardır. Bu yol üzerinden 1400 m doğusunda bulunan Çardak köy yerleşim yerine ulaşılmaktadır. Taşınmaz; tarla tarımı yapılarak kullanılan üzerinde ağaç ve yapı bulunmayan tarım arazisidir. Yüzeyi düz ve düzgün, şekli düzgün, toprak ve topoğrafik olarak bitkisel tarım için uygun özellikte, sel, erozyon drenaj sorunu olmayan ve sulanabilen tarım arazisidir.Parsel tapuda tarla vasfında kayıtlı ve mevcut durumda tarla tarımı yapıldığından tarımsal gelir metoduna göre değerleme yapılacaktır.
İmar Durumu : 1/25000 ölçekli Antalya-Manavgat İlçesi Nazım İmar Planında “Tarım Alanları” içerisinde kaldığı, belirtilmekte olup bu durumda parselin alt ölçekli uygulama imar planı bulunmadığı anlaşılmaktadır.
Kıymeti : 225.630,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 15/11/2019 günü 09:40 - 09:45 arası
2. Satış Günü : 10/12/2019 günü 09:40 - 09:45 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Zemin Kat Satış Salonu MANAVGAT / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/101 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/09/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR