MANAVGAT 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Manavgat'ta 1034 m2 tarla icradan satılıktır

MANAVGAT 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01040979
Şehir : Antalya / Manavgat
Semt-Mahalle : KALEMLER MAH. / ÇOLAKLI
: 1034
Yayınlandığı Gazeteler

AKDENİZ HABER 22.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/130 TLMT
Muhammen Bedeli
:
30,700 TL
Birinci Satış Günü
:
17.10.2019 09:35
İkinci Satış Günü
:
11.11.2019 09:35
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Zemin Kat Satış Salonu MANAVGAT / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MANAVGAT
2. İCRA DAİRESİ
2018/130 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Antalya ili, Manavgat ilçesi, Kalemler Mahallesi, 202 ada 24 parsel numaralı taşınmaz, 1034,14m2 miktarında, Tarla vasfıyla tamamı borçlu adına tapuda kayıtlıdır. Satışa konu olan taşınmaz Manavgat İlçe merkezinin kuşbakışı olarak 10 km kuzey-batısında, D400 karayolu Evrenseki kavşağından itibaren 2,8 km kuzeyde, Evren Mahallesi yerleşim alanının da 500 m kadar kuzeyinde yer almaktadır.Parsel düz bir alanda bulunmakta, yüzeyi düz ve düzgün, şekli kısmen düzgün, yöreye uygun her türlü sebze ve meyve tarımı için uygun toprak özelliklere sahip, sel, erozyon, drenaj, sorunu olmayan sulama şebekesi içerisinde sulanabilen, yılda iki ürün alınabilecek özellikte tarla özelliğinde tarım arazisidir.Parsele yaklaşık 500 m güneyindeki Evren Mahallesi içerisinde geçen yoldan itibaren tahliye kanalı kıyısındaki toprak yoldan ulaşım sağlanmaktadır. Parselin kuzeydoğusu tahliye kanalı ve servis yolu, güneyi ve batısı ise dere ve devamında da komşu parsellerle çevrili olup, daha geniş çevresinde tarla ve kısmen de meyvecilik tarımı yapılan tarım arazileri yoğun olarak bulunmaktadır.
Yüzölçümü : 1.034,14 m2
Arsa Payı : Tarla.
İmar Durumu :Manavgat Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 12.04.2018 tarih ve E.7814 sayılı yazısından, kıymet takdirine konu Antalya İli, Manavgat İlçesi, Kalemler Mahallesi 202 ada 24 parsel; 1/100.000 ölçekli Antalya-Burdur-Isparta Planlama Bölgesi Çevre Düzeni Planında “Tarım Alanları” içerisinde kalmaktadır.
Kıymeti : 30.700,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydı üzerinde icra şerhi bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 17/10/2019 günü 09:35 - 09:40 arası
2. Satış Günü : 11/11/2019 günü 09:35 - 09:40 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Zemin Kat Satış Salonu MANAVGAT / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/130 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.19/08/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR