MANAVGAT 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Manavgat'ta 10150 m2 tarla icradan satılıktır (Hisseli satış)

MANAVGAT 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01181649
Şehir : Antalya / Manavgat
Semt-Mahalle : SİDE MAH. / SİDE
: 10150
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 29.06.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/5779 ESAS
Muhammen Bedeli
:
1,977,558 TL
Birinci Satış Günü
:
09.09.2020 10:25
İkinci Satış Günü
:
05.10.2020 10:25
Satış Yeri
:
Manavgat Adliye Sarayı C Kapısı Tarafı Bahçesine Kurulu Satış Salonu(Belediye Çadırı)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MANAVGAT
2. İCRA DAİRESİ
2019/5779 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İli, Manavgat İlçe,SİDE(KEMER) Mahalle/Köy, 50 Parsel,numaralı taşınmaz, 50.750,00 m2 yüzölçümünde, Tarla vasfında tapuda kayıtlı olup 1/5 hissesi (10.150,00 m2) borçlu şirket adına kayıtlı olup bu hisse satılacaktır.Taşınmaz Manavgat İlçe merkezinin kuşbakışı 5 km batısında, D 400 karayolu 600 m güneyinde, Side Kemer Mah. Sınırlarında yer almaktadır. Parselin kadastro yol bağlantısı yoktur. Yaklaşık 250-300 m batısında Sulama kanalı kenarındaki yola kadar komşu araziler üzerinde zeminde mevcut yolla ulaşılmaktadır.Çevresinde tarla tarımı yapılan tapulu tarım arazileri bulunmaktadır. Yaklaşık 400-500 m güneyine doğru Side Kemer Mah. Yerleşim alanı başlamaktadır.Parsel düz bir alanda yer almakta, yüzeyi ve şekli düzgün, toprak ve topoğrafik olarak bitkisel tarım için uygun özelliklerde, DSİ sulama şebekesi içerisinde sulanabilen tarım arazisi olup halen üzerinde tarla tarımı yapılarak kullanılmaktadır.Taşınmaz tarla vasfında kayıtlı olup halen bitkisel tarım yapılan tarım arazisi olduğundan tarımsal gelir metodu ile değerlendirilmiştir. Bilirkişi raporuna göre Parsel üzerinde mevcutta olduğu gibi bitkisel tarım yapılması durumunda net geliri, Manavgat Tarım Müdürlüğü son birkaç yılın maliyet cetvellerindeki veriler dikkate alınmış, ancak bu verilerin Manavgat İlçe genelinin ortalama verileri olduğu, arazinin konumu, pazara, yerleşim alanına ve toprak ve topoğrafik özelliklerine göre farklılık gösterebileceği gerçeğinden hareketle değerleme yapılan parselin mevcut özelliklerine göre kendi tespit ve kanaatlerimizce tespit edilen veriler esas alınarak hesaplanmış, yine taşınmazın konumu, çevresindeki arazi alım-satım fiyatları, tarım arazisi yoğunluğu ve talep durumu dikkate alınarak belirlenen kapitalizason oranı ve Manavgat İlçe merkezine, Side Turizm Bölgesine ve D400 karayoluna yakınlığı dikkate alınarak belirlenen objektif unsura göre değer hesabı yapılmıştır.
Yüzölçümü : 50.750,00 m2
İmar Durumu : Dosya içerisinde bulunan Manavgat Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 30.12.2019 tarih ve E.23177 sayılı yazısına göre taşınmaz; Manavgat 1/25.000 ölçekli Doğu Antalya Çevre Düzeni Revizyonunda ‘’Kentsel ve Kırsal Yerleşme Alanları’’ içerisinde kalmaktadır.
Kıymeti : 1.977.558,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : İcrai haciz şerhleri bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 09/09/2020 günü 10:25 - 10:30 arası
2. Satış Günü : 05/10/2020 günü 10:25 - 10:30 arası
Satış Yeri : Manavgat Adliye Sarayı C Kapısı Tarafı Bahçesine Kurulu Satış Salonu(Belediye Çadırı)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır.(Covid-19 salgın hastalığı nedeniyle bulaş riskinin önlenmesi amacıyla; ihale katılımcılarının nakdi teminatlarının(esatis.uyap.gov.tr) satış portalı üzerinden veya müdürlüğümüzün T.Vakıflar Bankası T.A.O. TR930001500158007290496152 Iban Nolu hesabına açıklama kısmına dosya numarası ile ihale katılımcısının ad - soyad ile TC. Numarasının yazılarak eft/havale yatırmaları ile maske takarak sosyal mesafe kurallarına riayet etmeleri hususunda hassasiyet göstermeleri, ) Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/5779 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/06/2020

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR