MANAVGAT 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya Manavgat'da 4490 m2 tarla icradan satılıktır (hisseli satış)

MANAVGAT 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01065013
Şehir : Antalya / Manavgat
Semt-Mahalle : YAVRUDOĞAN MAH. / TAŞAĞIL
: 4490
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 12.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3672 ESAS
Muhammen Bedeli
:
223,184 TL
Birinci Satış Günü
:
09.12.2019 09:55
İkinci Satış Günü
:
03.01.2020 09:55
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Zemin Kat Satış Salonu MANAVGAT / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MANAVGAT
2. İCRA DAİRESİ
2018/3672 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Antalya ili, Manavgat ilçesi, Yavrudoğan Mahallesi, 261 ada 18 parsel numaralı taşınmaz, 35.925,00 m2 miktarında, Tarla vasfıyla 1/8 hissesi (4.490,63m2) borçlu adına kayıtlı olup satışa konu taşınmaz, Manavgat İlçe merkezinin kuşbakışı olarak 16 km kuzey-batısında, D400 karayolu Yavrudoğan kavşağından itibaren 4 km kuzeyde, Yavrudoğan Mahallesi yerleşim alanının da hemen batı kenarında yer almaktadır. Parselin güney doğusu asfalt kaplama yola cephelidir. Diğer cepheleri ise kısmen tarla kısmen de zeytinlik olarak kullanılan tapulu tarım arazileri olup geniş bir çevresinde zeytinlik, narenciye ve tarla tarımı yapılan tarım arazileri ve doğu bölgesi de Yavrudoğan mahalle yerleşim alanıdır. Parsel güneye hafifi eğimli bir alanda bulunmakta, yüzeyi kısmen düz, kısmen de hafifi eğimli, şekli düzgün, yöreye uygun her türlü sebze ve meyve tarımı için uygun toprak ve topoğrafik özelliklere sahip, sel, erozyon, drenaj, sorunu olmayan pompajla kısmen sulanabilen tarım arazisi olup halen yaklaşık 8 da. tarla (%22), 2,5 da 8-10 yıllık nar bahçesi (%6), geri kalan kısımları ise (%62)) dağınık ve düzensiz dikilmiş 25-30 yaş üzeri az sayıda zeytin, ve 4-15 yaş arası farklı bölümler halinde dikilmiş zeytinlik olarak kullanılmaktadır.Değerlemede, üzerindeki ağaçların geliri de dikkate alınmış olup ayrıca ağaç değeri ilave edilmemiştir.üzerindeki muhdesatla birlikte satılacaktır.
Yüzölçümü : 35.925,00 m2
İmar Durumu :Manavgat Belediye Başkanlığının 21.06.2018 tarihli yazısında taşınmaz; Antalya ili, Manavgat İlçesi 1/25.000 ölçekli Nazım İmar Planında “Kırsal Nitelikli Yerleşme Alanları (K)” kapsamında kaldığı belirtilmekte olup bu durumda parselin alt ölçekli uygulama imar planı olmadığı anlaşılmaktadır.
Kıymeti : 223.184,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :Borçlunun hissesi üzerinde; T.C.Ziraat Bankası A.Ş. lehine ipotek ve 150/c şerhi ile icrai ve ihtiyati haciz şerhleri bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 09/12/2019 günü 09:55 - 10:00 arası
2. Satış Günü : 03/01/2020 günü 09:55 - 10:00 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Zemin Kat Satış Salonu MANAVGAT / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3672 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR