KUMLUCA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Kumluca'da tarım arazisi icradan satılıktır

KUMLUCA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00945264
Şehir : Antalya / Kumluca
Semt-Mahalle : ERENTEPE MAH. / KUMLUCA
: 16127
Yayınlandığı Gazeteler

BATI ANTALYA 12.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/155 Talimat
Muhammen Bedeli
:
274,165 TL
Birinci Satış Günü
:
14.03.2019 10:15
İkinci Satış Günü
:
08.04.2019 10:15
Satış Yeri
:
Kumluca Belediyesi Mezat Salonu, Adliye Karşısı, Kumluca

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KUMLUCA İCRA DAİRESİ

DOSYA NO : 2017/155 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri :Satışa konu Antalya İli, Kumluca İlçesi, Erentepe Köyü, Nergisli Mevkii, 106 ada, 588 parsel sayılı taşınmaz tapu kaydı itibariyle tarla vasfında ve 16. 127.33 m2 yüz ölçümündedir. Taşınmazın tam hisse lidir. Taşınmaz kuzey güney yönünde %13-15 eğime, tınlı toprak bünyesine, derin toprak profiline sahip olup VI. arazi olmakla birlikte söz konusu taşınmaz iki kademede teraslanıp her teras kendi düzleminde düz arazi haline getirilmek suretiyle III. sınıf arazi haline getirilmiştir. Taşınmazın düz arazi haline getirilmiş kısmında plastik sera vardır. Taşınmazdaki seralar kaynak suyundan sulanmaktadır. Söz konusu kaynak suyu taşınmaza ait değildir. Taşınmazın konumlu olduğu mevkiide 2016 yılı haziran ayında yangın meydana gelmiş yağında taşınmazın çevresindeki ormanlık alan tamamen yanmıştır. Taşınmaz Akdeniz İklimi sahil kuşağında olup ilklim ve toprak özellikleri bakımından kışlık sebze yetiştiriciliğine, nar ve narenciye yetiştiriciliğine elverişli arazilerden dir. Taşınmaz Kumluca Belediyesi sınırları içinde imar planı dışındadır. Kumluca ilçe merkezine 16 km mesafededir. Taşınmaza orman yolundan ulaşılmaktadır. Plastik seralar söküldüğü için seralar için kıymet takdiri yapılmamıştır. Alıcı KDV'den muaftır.
Kıymeti : 274.165,00 TL KDV Oranı : %0 (alıcı Kdv'den muaftır)
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 14/03/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 08/04/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : Kumluca Belediyesi Mezat Salonu, Adliye Karşısı, Kumluca
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/155 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/02/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR