KUMLUCA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Kumluca'da 4446 m2 tarla icradan satılıktır (Hisseli satış)

KUMLUCA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01130232
Şehir : Antalya / Kumluca
Semt-Mahalle : GÜZÖREN MAH. / KUMLUCA
: 4446
Yayınlandığı Gazeteler

BATI ANTALYA 12.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/855 ESAS
Muhammen Bedeli
:
27,418 TL
Birinci Satış Günü
:
24.03.2020 12:00
İkinci Satış Günü
:
22.04.2020 12:00
Satış Yeri
:
KUMLUCA BELEDİYESİ MEZAT SALONU Temel Eğitim Mahallesi Okul Sokak No:8 Kumluca Antalya

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KUMLUCA
İCRA DAİRESİ
2018/855 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Kumluca İlçe, 101 Ada, 223 Parsel, GÜZÖREN Mahalle/Köy, KUYRUKLUİN Mevkii, Taşınmaz tarla vasfında olup, VI sınıf arazidir. Borçlu 1/3 hisseye sahiptir. taşınmaz çalılık, taşlık , makilik eğimli bir arazidir. Sulu arazi olup sulama suyu yetersizdir. Kadastral yola sahiptir. Taş yığma temel ve kısmi duvardan oluşan atıl yapı mevcuttur. 70 m2 dir . değeri 1295 TL esas alınmıştır. Taş yığma temel ve kısmi duvardan oluşan atıl yapı mevcuttur. 50 m2 dir . değeri 925 TL esas alınmıştır.
Yüzölçümü : 13.339,05 m2 Arsa Payı : 1/3 Kıymeti : 27.418,00 TL
KDV Oranı : %18 Kaydındaki Şerhler : İŞ BU PARSEL İÇERİSİNDE Kİ SU KAYNAĞI MEHMET EVLATLARI YILMAZ ,ÜNAL ,BAYRAM ,ALİ ÇAĞLAYAN'A AİTTİR.

1. Satış Günü : 24/03/2020 günü 12:00 - 12:05 arası
2. Satış Günü : 22/04/2020 günü 12:00 - 12:05 arası
Satış Yeri : KUMLUCA BELEDİYESİ MEZAT SALONU Temel Eğitim Mahallesi Okul Sokak No:8 Kumluca Antalya
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/855 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/02/2020

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR