KUMLUCA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Kumluca'da 1610 m2 tarla icradan satılıktır

KUMLUCA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00962834
Şehir : Antalya / Kumluca
Semt-Mahalle : YAZIR MAH. / KUMLUCA
: 1610
Yayınlandığı Gazeteler

BATI ANTALYA 14.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2014/124 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
203,293 TL
Birinci Satış Günü
:
16.04.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
16.05.2019 10:00
Satış Yeri
:
Kumluca Belediyesi Mezat Salonu, Adliye Karşısı, Kumluca

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KUMLUCA İCRA DAİRESİ

DOSYA NO : 2014/124 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Satışa konu Antalya İli, Kumluca İlçesi,Yazır Mahallesi Arılıtaş Mevkiinde konumlu 105 Ada 22 Parsel sayılı taşınmaz tapu kaydı itibariyle TARLA vasfında ve 1.610,94 m2 yüzölçümündedir. Taşınmaz tam hisselidir. Taşnımaz kuzeybatı-güneydoğu yönündedir. Kadastral yola tek taraftan cephesi bulunmamaktadır. Eğimli, kumlu-tınlı toprak yapısına sahiptir.Taşınmaz sulanabilir arazidir, üzerinde inşai yapıya rastlanılmıştır, Akdeniz iklimi sahil kuşağında olup iklim karakteristikleri bakımından bu kuşakta yaygın ve karlı olarak yapılan Nar yetiştiriciliğine ve Örtü Altı Sebze Yetiştiriciliğine elverişli arazilerdendir. Parsel içerisinde 25 adet (10-15 yaş arası) Nar ağacı, 18 Adet (5-10 yaş arası) Zeytin Ağacı, 2 Adet Portakal Ağacı (10-15), 1 Adet Ceviz Ağacı (10-15 yaş arası) 1 adet Şeftali ağacı (10-15 yaş arası) bulunmaktadır. Parsel üzerinde üç adet yapı bulunmaktadır.1.YAPI:tek katlı prefabrik yapıdır. 40 m2 taban alanlı, trapez sç kaplı çatılı, dış cephesi pvc kaplıdır. Kapısı demir kapıdır. Pencereleri pvcdir. Elektrik su bağlantısı vardır. 2.YAPI: tek katlı demir profilden inşa edilmiş depo otoparktır. 24 m2 taban alanlı, trapez saç çatılıdır.3.YAPI:tek katlı prefabrik yapıdır. Yapı depo olarak kullanılmaktadır. 6 m2 taban alanlı, şingle kaplamalı çatılı, dış cephesi pvc kaplıdır. Kapısı ve pencereleri pvcdir. Elektrik su bağlantısı vardır.
Kıymeti : 203.293,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 16/04/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 16/05/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Kumluca Belediyesi Mezat Salonu, Adliye Karşısı, Kumluca
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/124 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/03/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR