KORKUTELİ SULH HUKUK MAHKEMESİ

Antalya/Korkuteli'nde 8060 m2 tarla mahkeme kararıyla satılıktır

KORKUTELİ SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01026431
Şehir : Antalya / Korkuteli
Semt-Mahalle : MAMATLAR MAH. / KORKUTELİ
: 8060
Yayınlandığı Gazeteler

KORKUTELİ MANŞET 18.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/18 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
80,600 TL
Birinci Satış Günü
:
02.09.2019 14:10
İkinci Satış Günü
:
27.09.2019 14:10
Satış Yeri
:
Korkuteli belediye başkanlık binası toplantı salonu ,Korkuteli/Antalya

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KORKUTELİ
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2018/18 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Korkuteli İlçe, 1050 Parsel, MAMATLAR Mahalle/Köy, ÇATALOLUK Mevkii,tarla vasıflı taşınmazın tamamının ortaklığın giderilmesi ile satışıdır. Parselde toprak orta toprak derinliğinde olup toprak bünyesi killi, tınlı yapıya sahiptir. Taşlılık ve drenaj problemleri yoktur. Eğim% 1-2 civarındadır. Arazi topografyası düz bir yapıdadır.Çevresinde su kaynağı olmayıp her türlü kuru tarım ürünü yetiştirmeye uygun tarım arazisidir. Keşfin yapıldığı tarihte parselin boş olduğu görüldü. Taşınmaz üzerinde inşaat ve zirai yönüyle muhtesat bulunmamaktadır. Mamatlar mahalle yoluna 45 m,mahalle merkezine 3 km mesafededir. Ulaşım sorunu yoktur.
Adresi : Mamatlar Mah. Çataloluk mevkii 1050 nolu parsel Korkuteli /Antalya
Yüzölçümü : 8.060 m2
Arsa Payı : Tamamı
İmar Durumu : yok.tarla
Kıymeti : 80.600,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 02/09/2019 günü 14:10 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 27/09/2019 günü 14:10 - 14:20 arası
Satış Yeri : Korkuteli belediye başkanlık binası toplantı salonu ,Korkuteli/Antalya
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/18 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları,tapuda adresi olmayan ve tebligatı iade gelen tüm ilgililere iikm127 gereği tebliğ ve ilan olunur.12/07/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR