KORKUTELİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Korkuteli'nde 3300 m2 tarım arazisi icradan satılıktır (Çoklu satış)

KORKUTELİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01113983
Şehir : Antalya / Korkuteli
Semt-Mahalle : DEREKÖY MAH. / KORKUTELİ
: 3300
Yayınlandığı Gazeteler

KORKUTELİ MANŞET 14.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/434 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
214,830 TL
Birinci Satış Günü
:
24.02.2020 14:45
İkinci Satış Günü
:
27.03.2020 14:45
Satış Yeri
:
KORKUTELİ BELEDİYESİ TOPLANTI SALONU KORKUTELİ/ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KORKUTELİ
İCRA DAİRESİ
2018/434 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Korkuteli İlçe, 2128 Parsel, DEREKÖY Mahalle/Köy, Kıymet taktirine konu olan 2128 nolu taşınmaz% 1-2 civarında meyilli, taşlılık ve, drenaj problemi olmayan,killi-tınlı bünyede yerinde oluşmuş kırmızı kahverengi Akdeniz toprak yapısındadır. Topografyası düzgün olup toprak derinliği orta derin profillidir.Sulanabilir Dikili tarım arazisidir. Parselin çevresinde meyve bahçeleri mevcuttur.Parselin yola cephesi olup yaz ve kış ulaşım imkanı vardır.Korkuteli Tefenni yoluna 270 metre mesafededir. Keşif tarihinde kıymet taktirine konu olan parselin üzerinde tekniğine göre dikilmiş bakımlı kapama Şeftali bahçesi vardır. Ağaçların değerleri belirlenirken ağaçların yaşı, cinsi ve bakım durumları dikkate alınarak rayiç değerler esas alınmıştır
Yüzölçümü : 3.300 m2
İmar Durumu : Dosyada mevcuttur
Kıymeti : 214.830,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 24/02/2020 günü 14:45 - 14:50 arası
2. Satış Günü : 27/03/2020 günü 14:45 - 14:50 arası
Satış Yeri : KORKUTELİ BELEDİYESİ TOPLANTI SALONU KORKUTELİ/ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Korkuteli İlçe, 752 Parsel, DEREKÖY Mahalle/Köy, Kıymet taktirine konu olan 752 nolu taşınmaz% 1-2 civarında meyilli, taşlılık ve, drenaj problemi olmayan,killi-tınlı bünyede yerinde oluşmuş kırmızı kahverengi Akdeniz toprak yapısındadır. Topografyası düzgün olup toprak derinliği orta derin profillidir.Sulanabilir Dikili tarım arazisidir. Parselin çevresinde meyve bahçeleri mevcuttur.Parselin yola cephesi olup yaz ve kış ulaşım imkanı vardır..Mahalle merkezine 1,5 km mesafededir. Keşif tarihinde kıymet taktirine konu olan parselin üzerinde tekniğine göre dikilmiş bakımlı kapama şeftali bahçesi vardır. Ağaçların değerleri belirlenirken ağaçların yaşı, cinsi ve bakım durumları dikkate alınarak rayiç değerler esas alınmıştı
Yüzölçümü : 3.920 m2
İmar Durumu : Dosyada mevcuttur
Kıymeti : 255.192,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 24/02/2020 günü 14:55 - 15:00 arası
2. Satış Günü : 27/03/2020 günü 14:55 - 15:00 arası
Satış Yeri : KORKUTELİ BELEDİYESİ TOPLANTI SALONU KORKUTELİ/ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/434 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, tebligat yapılamayan ilgililere gazete ilanı ve elektronik ilanın tebliğ yerine geçeceği hususu ilan olunur.07/01/2020

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR