KORKUTELİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Korkuteli 15782 m2 tarla icradan satılıktır (Çoklu satış)

KORKUTELİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00940870
Şehir : Antalya / Korkuteli
Semt-Mahalle : İMRAHOR MAH. / KORKUTELİ
: 15782
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 13.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/431 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
473,469 TL
Birinci Satış Günü
:
08.04.2019 14:20
İkinci Satış Günü
:
03.05.2019 14:20
Satış Yeri
:
KORKUTELİ BELEDİYESİ TOPLANTI SALONU KORKUTELİ/ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KORKUTELİ
İCRA DAİRESİ

2017/431 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Korkuteli İlçe, 377 Ada, 27 Parsel, İMRAHOR Mahalle/Köy, Parselde toprak orta toprak derinliğinde olup toprak bünyesi kumlu, tınlı yapıya sahiptir. Taşlılık ve drenaj problemleri yoktur. Eğim% 1 civarındadır. Arazi topografyası düz bir yapıdadır. Keşfin yapıldığı tarihte parselin buğday ekili olduğu görüldü. Taşınmaz üzerinde inşaat ve zirai yönüyle muhtesat bulunmamaktadır. Kuru tarım arazisidir. Her türlü kuru tarım ürünleri yetiştirmeye uygun bir arazidir. Taşınmaz köy yerleşim alanı dışında kalmaktadır. Tarla yoluna 420 metre, ilçe merkezine yaklaşık 4 km mesafededir. Ulaşım sorunu yoktur
Yüzölçümü : 15782,31m2
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 473.469,30 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 08/04/2019 günü 14:20 - 14:25 arası
2. Satış Günü : 03/05/2019 günü 14:20 - 14:25 arası
Satış Yeri : KORKUTELİ BELEDİYESİ TOPLANTI SALONU KORKUTELİ/ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Korkuteli İlçe, 377 Ada, 22 Parsel, İMRAHOR Mahalle/Köy, parselde toprak orta toprak derinliğinde olup toprak bünyesi kumlu, tınlı yapıya sahiptir. Taşlılık ve drenaj problemleri yoktur. Eğim% 1 civarındadır. Arazi topografyası düz bir yapıdadır. Keşfin yapıldığı tarihte parselin buğday ekili olduğu görüldü. Taşınmaz üzerinde inşaat ve zirai yönüyle muhtesat bulunmamaktadır. Kuru tarım arazisidir. Her türlü kuru tarım ürünleri yetiştirmeye uygun bir arazidir. Taşınmaz köy yerleşim alanı dışında kalmaktadır. Mahalle yoluna Tarla yoluna cephesi olup ilçe merkezine yaklaşık 4 km mesafededir. Ulaşım sorunu yoktur
Yüzölçümü : 17.597,71 m2
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 527.931,30 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 08/04/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 03/05/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : KORKUTELİ BELEDİYESİ TOPLANTI SALONU KORKUTELİ/ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Korkuteli İlçe, 421 Ada, 5 Parsel, AŞAĞIPAZAR Mahalle/Köy, Kıymet Takdirine konu taşınmazın bulunduğu parsel; 172 m2 alanlı Arsa vasıflı taşınmazdır. Mahallinde arsa üzerinde betonarme karkas inşaat tarzında, bodrum + zemin + 3 normal kat ve çatı kattan inşa edilmiş bir kısmı inşaat halinde bina bulunmaktadır. Onaylı Mimari Projesine göre; Binanın bodrum katında depo ve odunluklar, zemin katında dükkan ve bina girişi, birinci ve ikinci normal katında her katta 1 adet mesken, üçüncü normal kat + çatı katında 1 adet dubleks mesken bulunmaktadır. Onaylı projesine göre bina toplam 946m² alanlıdır. Bodrum kat yaklaşık 172m², zemin kat 172m², normal katların ve çatı katın toplam alanı 602m²?dir. Mahallinde binanın toplamalan bakımından projesine uygun olduğu gözlemlenmiştir. Bina girişi binanın güneybatı yönünden zemin kat seviyesinden sağlanmaktadır. Bina giriş kapısı camlı alüminyum mamul, zemini mermer kaplamalı, bina giriş holü ve kat sahanlıklarının duvarlarının yaklaşık 1 metresi mermer lambiri, geriye kalan duvarları ve tavanı boyalıdır. Bina dış cephesi boyalı, ahşap örtülü kiremit mamul örtülü çatısı bulunmaktadır. Binada asansör bulunmaktadır.Bodrum Kat Özellikleri; Toplantı odası, mutfak, antre ve depo olarak kullanılmaktadır. Tamamlanmış durumdadır.Tabanları seramik mamul kaplama, duvarları ve tavanı boyalı, kapılar PVC ve aliminyum mamuldür. Mutfak hacminde granit mutfak tezgahı ve mdf mutfak dolabı mevcuttur. Zemin Kat Özellikleri; Zirai malzeme satış yeri ve ofis olarak kullanılmaktadır.Zeminler mermer kaplamalı, duvarları boyalı, tavanı asma alçıpan kaplama mamul, camekanları ve giriş kapısı alüminyum mamuldür. Isıtma sistemleri katı yakıt kat kaloriferlidir. Normal Kat Özellikleri; İnşaat halindedir. Şap betonu dökülmüş, pencereleri takılmış, elektrik ve tesisat sıva altı tesisatı döşenmiş, duvar ve tavan alçısı tamamlanmış,PVC mamul pencereleri takılmış, ıslak hacimlerin taban ve duvar seramik kaplamaları yapılmış vaziyettedir. İç kapılar, mesken kapısı, oda ve antre taban döşemeleri, mutfak tezgah ve dolapları, elektrik aksesuar ve vitrifiyeler, iç duvar boyaları yapılmamış vaziyettedir. Çatı katta tabanı seramik kaplama, PVC asma tavanlı, aliminyum korkuluklu teras hacmi mevcuttur. Taşınmazın 1/3 hissesi borçluya aittir.
İmar Durumu :Dosyada mevcuttur
Kıymeti : 383.399,47 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydınıdaki gibidir
1. Satış Günü : 08/04/2019 günü 14:40 - 14:45 arası
2. Satış Günü : 03/05/2019 günü 14:40 - 14:45 arası
Satış Yeri : KORKUTELİ BELEDİYESİ TOPLANTI SALONU KORKUTELİ/ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
4 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Korkuteli İlçe, 420 Ada, 6 Parsel, İMRAHOR Mahalle/Köy, parselde toprak orta toprak derinliğinde olup toprak bünyesi killi, tınlı yapıya sahiptir. Taşlılık ve drenaj problemleri yoktur. Eğim% 1 civarındadır. Arazi topografyası düz bir yapıdadır. Keşfin yapıldığı tarihte parselde kapama armut bahçesi olduğu görüldü.Korkuteli Göletinin sulama sahası içerisinde yer almakta olup .Sulanabilir tarım arazisidir. Mahalle yoluna cephesi olup Korkuteli çevre yoluna 150 m mesafededir. Ulaşım sorunu yoktur. Elektrik ve su gibi alt yapı hizmetleri mevcuttur.
Yüzölçümü : 13.224,23m2
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 978.064,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 08/04/2019 günü 14:55 - 15:00 arası
2. Satış Günü : 03/05/2019 günü 14:55 - 15:00 arası
Satış Yeri : KORKUTELİ BELEDİYESİ TOPLANTI SALONU KORKUTELİ/ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/431 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, tebligat yapılamayan ilgiliere gazete ilanı ve elektronik ilanın tebliğ yerine geçeceği hususu ilan olunur.31/01/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR