ANTALYA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Kepez'de tarım arazisi icradan satılıktır

ANTALYA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00925777
Şehir : Antalya / Kepez
Semt-Mahalle : BAŞKÖY MAH. / YENİEMEK
: 19858
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 10.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/718 Esas
Muhammen Bedeli
:
595,748 TL
Birinci Satış Günü
:
20.02.2019 14:50
İkinci Satış Günü
:
27.03.2019 14:50
Satış Yeri
:
4. İcra Müdürlüğü Önü - Antalya Adalet Sarayı MURATPAŞA / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANTALYA
4. İCRA DAİRESİ

2017/718 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Kepez İlçe, 29068 Ada, 5 Parsel, BAŞKÖY Mahalle/Köy, KOLAKLAR Mevkii,Taşınmazın bulunduğu mevkii Kepez Belediyesi sınırları içinde Başköy Mahallesi Kolaklar mevkiinde yer almaktadır. Başköy Mahallesinin doğusunda Kızıllı mahallesine giden asfalt yolun güney doğusunda yer almaktadır. Kızıllı yoluna yaklaşık 500 Antalya Burdur yoluna yaklaşık 4000 m mesafede bulunmaktadır. Parsel toplulaştırma kapsamında oluşturulan yolun kenarında kalmaktadır.Sulama suyu elektir iği bulunmamaktadır.Parsel 19.858,28 m2 büyüklüğünde olup tamamı borçlu şirkete aittir. Parselin Konumu:
Dava konusu taşınmazın doğusu toprak stabilize yol , batısı araziden çıkarılmış taşlardan örme sınır duvarı,güneyi: taş öbek topluluğu, Kuzeyi: araziden çıkarılmış taşlardan örme sınır duvarı çevrilidir. Toprak Yapısı: Traverten nitelikteki ana kayanın yerinde ayrışmasıyla oluşmuş (Terra ? Rosse) grubundan, Akdeniz Bölgesine has tarım toprakların dandır. Toprak açık kahve renkli, killi ? tınlı - kumlu, orta bünyeli, normal taneli, homojen dağılımlı, orta derecede geçirgen, orta-derin profile sahip, tuzluluk, alkalilik ve drenaj problemi olmayan tarım toprakların dandır.
Topoğrafya: Davalı taşınmazın genel eğimi %1 ? 2 seviyesinde olup, toprak erozyon riski yoktur.
Sulama Durumu: Dava konusu taşınmaz kuru tarım arazisidir. işaretli kısımların batı sınırında bulunan DSİ sulama kanalı vasıtasıyla sulanmaktadır.
Kullanım Durumu ve Bitki Örtüsü: davaya konu taşınmaz üzerinde hububat ekimi yapıldığı ve anız kalıntıları ile saman balyalarının olduğu gözlemlenmiştir. Çevre taşınmazlar üzerinde tarla bitkileri yetiştiriciliği yapılmış olup, davaya konu taşınmaz ile, çevre taşınmazlar toprak ve topoğrafik yapıları ve kullanım durumları bakımından bir bütünlük arz etmektedir.
Adresi : Antalya İli, Kepez İlçesi,Başköy Mahallesi, 29068 Ada, 5 Parseldeki Tarla Vasıflı Taşınmaz dır.
Yüz ölçümü : 19.858,28 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : Kepez İlçesi Belediye Başkanlığı Kentsel tasarım ve Şehircilik Müdürlüğünün dosya içerisinde bulunan yazısına göre; Söz konusu? Antalya İli Kepez İlçesi Başköy Mahallesi29068 ada 5 parsel 1/100.000 ölçekli imar planında bulunmamakta plansızdır. ? denilmektedir.
Yüz ölçümü : 19.858,28 m2
Arsa Payı : 1/1
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 595.748,40 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :3083 Sayılı Yasanın 6. Maddesi Gereğince Kısıtlıdır denmektedir.
1. Satış Günü : 20/02/2019 günü 14:50 - 14:55 arası
2. Satış Günü : 27/03/2019 günü 14:50 - 14:55 arası
Satış Yeri : 4. İcra Müdürlüğü Önü - Antalya Adalet Sarayı MURATPAŞA / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellallık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/718 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/01/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR