KAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Kaş'ta tarım arazisi icradan satılıktır

KAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00948961
Şehir : Antalya / Kaş
Semt-Mahalle : BELKONAK MAH. / KAŞ
: 9549
Yayınlandığı Gazeteler

KAŞ AYDIN HABER 19.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/5 Talimat
Muhammen Bedeli
:
38,197 TL
Birinci Satış Günü
:
11.04.2019 15:10
İkinci Satış Günü
:
10.05.2019 15:10
Satış Yeri
:
KAŞ BELEDİYESİ TOPLANTI SALONU KAŞ BELEDİYESİ GİRİŞ KAT KAŞ/ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KAŞ
İCRA DAİRESİ
2018/5 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Antalya İli Kaş İlçesi Belkonak Mahallesi Tırmanlar Mevkii 106 ada 5 parselde mukim 9.549,45 metrekare alana sahip tapu kayıtlarında tarla vasfındaki taşınmaz'dır. Taşınmazın Niteliği: Taşınmaz tarla bitkileri yetiştirmek suretiyle tarımsal amaçlı olarak kullanılmaktadır. Taşınmazın Üzerindeki Varlıklar: Taşınmaz üzerinde teraslama setleri ve taş öbekleri haricinde herhangi bir yapı bulunmamaktadır. Taşınmaz üzerinde değerini etkileyecek herhangi bir ağaç bulunmamaktadır. Taş öbekleri üzerinde çalı türü ağaççıklar bulunmaktadır. Taşınmazın Topografik Yapısı: Taşınmaz geneli %1-2 eğime sahip olup, kuzey tarafında biraz eğim artış göstermektedir. Bu kısımlarda eğim azaltma ve toprak koruma amaçlı olarak geçmiş yıllarda basit teraslamalar yapılmış durumdadır. Taşınmazın Toprak Yapısı: Taşınmaz killi-tınlı, az taşlı, orta derin bir toprak yapısına sahiptir. Taşınmazın kuzey tarafında 2 dekar kadar bir alan üzeri çok taşlık ve kaya kütleleri bulunmaktadır. Bu kısım üzerinde teraslama duvarları ve taş öbekleri yer almaktadır.Taşınmazın Sulama Durumu: Taşınmaz üzerinde yetiştirilebilir bitki türünün büyüme devresinde ihtiyaç duyduğu sulama suyu ihtiyacının yağmur suları ile karşılanabildiği kıraç alanlardandır. Taşınmazın Mevki, Yol Durumu ve Alt Yapı Özellikleri: Taşınmaz mahalle merkezi dışında yer almaktadır. Taşınmaza ait hem kadastro haritasında hemde zeminde ulaşım yolu bulunmamaktadır. Taşınmaz Belkonak Mahalle merkezine epey uzakta yer almakta ve toprak yoldan yakınına kadar gelinebilmektedir. Elektrik, su, telefon gibi alt yapı hizmetleri mevcut değildir. Kaş Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 18.01.2018 tarih ve 648 sayılı yazılarında taşınmazın "uygulama imar planı bulunmamaktadır." denilmektedir.
Adresi : Belkonak Mahallesi Tırmanlar MevkiiKaş / ANTALYA
Yüzölçümü : 9.549,45 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Uygulama imar planı bulunmamaktadır.
Kıymeti : 38.197,80 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Muhtelif Haciz Şerhleri ve Tesis Kadastrosu Beyanı Vardır.
1. Satış Günü : 11/04/2019 günü 15:10 - 15:20 arası
2. Satış Günü : 10/05/2019 günü 15:10 - 15:20 arası
Satış Yeri : KAŞ BELEDİYESİ TOPLANTI SALONU KAŞ BELEDİYESİ GİRİŞ KAT KAŞ/ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-İş bu satış ilanı İİK'nun 127.maddesi uyarınca tebliğ edilmeyenlere tebliğe kaimdir.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/5 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/02/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR