KAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Kaş'ta 5.943 m² tarla icradan satılıktır

KAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01155734
Şehir : Antalya / Kaş
Semt-Mahalle : BELDİBİ MAH. / CEMRE
: 5943
Yayınlandığı Gazeteler

KAŞ AYDIN HABER 24.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/397 Talimat
Muhammen Bedeli
:
124,818 TL
Birinci Satış Günü
:
13.05.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
19.06.2020 10:00
Satış Yeri
:
KAŞ BELEDİYESİ TOPLANTI SALONU KAŞ BELEDİYESİ GİRİŞ KAT KAŞ/ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KAŞ
İCRA DAİRESİ

2019/397 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Satışa konu taşınmaz Antalya İli Kaş İlçesi Beldibi Mahallesi Kızılarmut Gediği Mevki 116 ada 2 parselde mukim tapu kayıtlarında tarla vasfındaki 5.943,75 metrekare alana sahip taşınmazdır. Satışa konu taşınmazın üzerinde herhangi bir yapı bulunmamaktadır. Satışa konu taşınmaz toprak yapısı bakımıdan kumlu tınlı az taşlı orta derin ve verimli bir yapıdadır. Taşınaz genel olarak %7-8 civarı eğimlidir. Taşınmazın tamamı tarımsal amaçlı kullanabilecek durumdadır. Taşınmaz üzerinde yetiştirilebilecek bitki türününün büyüme devresinde lüzumlu olan suyu su kaynağıdan ekonomik olarak karşılanabileceği sulanabilir arazidir. Satışa konu taşınmaz Beldibi Mahalle merkezindedir. Taşınmaz çevresinde tek katlı veya 2-3 katlı evler şeklinde mahalle yerleşimi vardır. Taşınmaz elektirik, su, telefon vb. altyapı hizmetlerinden kolayca faydalanabilir konumdadır. Taşınmazın kenarından mahalle yolu geçmektedir. Yolda asfaltlama için hazırlık çalışması yapılmaktadır. Satşa konu taşınmaz yayla bölgesi olarak kullanılan Sütleğen Mahallesine yakındır. Kaş İlçe Merkezine araçla 75-80 dk mesafededir. Satışa konu taşnmazın imar planı bulunmamaktadır.
Adresi : Beldibi Mahallesi Kızılarmut Gediği MevkiiKaş / ANTALYA
Yüzölçümü : 5.943,75 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : Uygulama imar planı bulunmamaktadır.
Kıymeti : 124.818,75 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Taşınmazın kaydındaki gibi olup muhtelif haciz ve ipotek şerhleri vardır.
1. Satış Günü : 13/05/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 19/06/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : KAŞ BELEDİYESİ TOPLANTI SALONU KAŞ BELEDİYESİ GİRİŞ KAT KAŞ/ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-İş bu satış ilanı İİK'nun 127.maddesi uyarınca tebliğ edilmeyenlere tebliğe kaimdir.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/397 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.20/03/2020

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR