KAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Kaş'ta 3697 m2 tarla icradan satılıktır

KAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00986573
Şehir : Antalya / Kaş
Semt-Mahalle : KARADAĞ MAH. / KAŞ
: 3697
Yayınlandığı Gazeteler

KAŞ AYDIN HABER 26.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2010/335 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
80,456 TL
Birinci Satış Günü
:
17.06.2019 11:40
İkinci Satış Günü
:
12.07.2019 11:40
Satış Yeri
:
KAŞ BELEDİYESİ TOPLANTI SALONU KAŞ BELEDİYESİ GİRİŞ KAT KAŞ /ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KAŞ
İCRA DAİRESİ

2010/335 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Antalya İli Kaş İlçesi Karadağ Mahallesi Sandı Mevkii 238 ada 5 parselde mukim 3.697,40 metrekare alana sahip tapu kayıtlarında tarla vasfındaki taşınmazdır. Taşınmazın Niteliği: Taşınmaz tarla bitkileri ve kenar kısımlarında meyve ağaçları yetiştirmek suretiyle tarımsal amaçlı olarak kullanılmaktadır. Fiili durum itibariyle tarla vasfına sahiptir. Taşınmaz konum itibariyle birlikte iklim ve diğer dış etkilerin olumsuzluklarının kaldırılması veya azaltılması için cam, naylon veya benzeri malzeme kullanılarak oluşturulan örtüler altında ileri tarım teknikleri kullanılarak yapılan örtü altı sebze üretimi içinde uygun alanlardandır.Taşınmazın Üzerindeki Varlıklar: Taşınmaz üzerinde 1 adet WC ve 1 adet kuyu bulunmaktadır. Taşınmaz tarla olarak kullanılmakta olup, taşınmazın kenar kısımlarında zeytin, incir, dut, üzüm bulunmaktadır.Taşınmazın Topografik Yapısı: Taşınmaz geneli düz bir zemin ve topoğrafyaya sahiptir. Doğu tarafı küçük bir tepe şeklinde biraz yükselmektedir.Taşınmazın Toprak Yapısı: Taşınmaz killi-kumlu taşsız, kaya ihtiva etmeyen, derin ve verimli bir toprak yapısına sahiptir.Taşınmazın Sulama Durumu: Taşınmaz üzerinde yetiştirilen bitkilerin büyüme devresinde ihtiyaç duyduğu suyun, kaynağından alınarak yeterli miktarda ve kontrollü bir şekilde karşılandığı sulu tarım arazisidir.Taşınmazın Mevki, Yol Durumu ve Alt Yapı Özellikleri: Taşınmaz mahalle merkezine uzak konumdadır. Taşınmaza ait hem kadastro haritasında hemde zeminde ulaşım yolu bulunmaktadır. Elektrik, su, telefon gibi alt yapı hizmetleri mevcut durumdadır. İmar planı bulunmamaktadır.Satışa konu taşınmazın üzerinde 1 adet wc yapısı ile 1 adet kuyu yapısı bulunmaktadır.Arazinin doğu ve giriş kısmına yakın noktada yığma tuğlalı beton çatılı olarak inşa edilmiş, taban alanı 6 m2, günümüzde de kullanım halindedir. Taşınmazın üzerinde 1 adet kuyu bulunmakta olup Tarımsal sulama ihtiyacı için toprak zeminde uzun yıllar öncesi 7 m derinlikte açılmış, 3 m kadar çapında, duvarları kuru taş duvar, çıkış ağzı betonlanmış, keşif tarihinde atıl haldedir.Taşınmazın uygulama imar planı bulunmamaktadır.
Adresi : Karadağ Mah. Sandı Mevkii Kaş / ANTALYA
Yüzölçümü : 3.697,40 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Uygulama imar planı bulunmamaktadır.
Kıymeti : 80.456,40 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tesis Kadastrosu şerhi ve muhtelif haciz hacizler vardır.
1. Satış Günü : 17/06/2019 günü 11:40 - 11:50 arası
2. Satış Günü : 12/07/2019 günü 11:40 - 11:50 arası
Satış Yeri : KAŞ BELEDİYESİ TOPLANTI SALONU KAŞ BELEDİYESİ GİRİŞ KAT KAŞ /ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-İş bu satış ilanı İİK'nun 127.maddesi uyarınca tebliğ edilmeyenlere tebliğe kaimdir.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2010/335 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.24/04/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR