KAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Kaş'ta 3670 m2 tarla icradan satılıktır

KAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01091277
Şehir : Antalya / Kaş
Semt-Mahalle : KEMER MAH. / KAŞ
: 3670
Yayınlandığı Gazeteler

KAŞ AYDIN HABER 29.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/577 TLMT
Muhammen Bedeli
:
82,587 TL
Birinci Satış Günü
:
10.01.2020 14:30
İkinci Satış Günü
:
05.02.2020 14:30
Satış Yeri
:
KAŞ BELEDİYESİ TOPLANTI SALONU KAŞ BELEDİYESİ GİRİŞ KAT KAŞ/ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KAŞ
İCRA DAİRESİ
2018/577 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Antalya İli Kaş İlçesi Kemer Mahallesi Merdeşe Mevkii 114 ada 18 parselde mukim 3.670,54 metrekare alana sahip tapu kayıtlarında tarla vasfındaki taşınmazdır. Taşınmazın Niteliği: Taşınmaz meyve yetiştiriciliği yapmak suretiyle tarımsal amaçlı olarak kullanılmaktadır.Taşınmaz tapu kaydında tarla vasfında olmasına rağmen fiili durum itibariyle bahçe vasfına sahiptir.Taşınmaz yüksek rakıma sahip bir bölgede yer almakta olup, soğuklama ihtiyacı fazla olan sert çekirdekli (kiraz, vişne), yumuşak çekirdekli (elma, armut, v.b.) ve ceviz gibi meyvelerin yetiştiriciliğine uygun yerlerden olup, meyvecilik ve tarla bitkileri üretimi için elverişli yerlerdendir.Taşınmazın Üzerindeki Varlıklar: Taşınmazın tamamı üzerinde 8-10 yaşlarında elma ağaçları bulunmaktadır. Taşınmazın Topografik Yapısı: Taşınmaz ortalama %13-15 eğime sahip olup, eğim batı tarafına doğru artış göstermekte ve bu kısımlarda teraslamalar yapılmış ve teraslamalar üzerinde eğim azaltılmış haldedir. Taşınmazın Toprak Yapısı: Taşınmaz kumlu-tınlı, orta derecede taşlı bir toprak yapısına sahiptir.Taşınmazın Sulama Durumu: Taşınmaz üzerinde yetiştirilen bitkilerin büyüme devresinde ihtiyaç duyduğu suyun, kaynağından alınarak yeterli miktarda ve kontrollü bir şekilde karşılandığı sulu tarım arazisidir. Taşınmazın Mevki, Yol Durumu ve Alt Yapı Özellikleri: Taşınmaz mahalle merkezine uzak konumdadır. Taşınmaza ait zeminde stabilize ulaşım yolu olmasına rağmen kadastro paftasında yolu bulunmamaktadır. Elektrik, su, telefon gibi alt yapı hizmetleri mevcut değildir. Kaş Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 21.11.2018 tarih ve E.13566 sayılı yazılarında taşınmaz için "parselin 1/1000 ölçekli uygulama imar planı bulunmamaktadır." denilmektedir.
Adresi : Kemer Mahallesi Merdeşe Mevkii Kaş / ANTALYA
Yüzölçümü : 3.670,54 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu Uygulama İmar planı bulunmamaktadır.
Kıymeti : 82.587,15 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Taşınmazın kaydında Kadastro tespiti davalı veya komisyonda itirazlı yerlerin tescili şerhi ve muhtelif haciz ve ipotek şerhi vardır.
1. Satış Günü : 10/01/2020 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 05/02/2020 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : KAŞ BELEDİYESİ TOPLANTI SALONU KAŞ BELEDİYESİ GİRİŞ KAT KAŞ/ANTALYA -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-İş bu satış ilanı İİK'nun 127.Maddesi uyarınca tebliğ edilmeyenlere telbiğe kaimdir.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/577 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/11/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR